Щодо візиту професора Г.Франке (Університет Констанц, Німеччина)30 Травня 2016р.

18-19 травня 2016 року в рамках міжнародної співпраці ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» та Університету Констанц (Німеччина) відбулися заходи за участі професора кафедри міжнародних фінансів  Гюнтера Франке. З цим вченим попередньо мала за честь познайомитися докторант кафедри інвестиційної діяльності Поліщук Є.А. під час свого наукового стажування влітку 2015 року в Університеті Констанц .

Професор Гюнтер Франке є видатним вченим у галузі фінансів не тільки у Німеччині, а й далеко поза її межами. Так, за часи своєї тривалої кар’єри він був візитуючим професором університетів в Шангхаї (the Jiao Tong University) та в США (the Pennsylvania State University); фінансовим координатором Європейського інституту для продвинутих досліджень (Бельгія); президентом Європейської фінансової асоціації; директором Центру фінансів та економетрики; співголовою Інституту економіки в Тургау (Швейцарія) тощо.

Основними заходами, у яких брав участь професор Франке під час візиту до КНЕУ, стали: відкрита лекція на тему «Як можливо стабілізувати євро»; зустріч із представниками кафедр фінансово-економічного факультету та факультету міжнародної економіки та менеджменту; зустріч із представниками Інституту бізнес-освіти; доповідь на тему «Деякі зауваження щодо банківських стратегій» на  Міжнародному науково-практичному форумі «Стратегія розвитку банківської системи України».

Відкрита лекція на тему «Як можливо стабілізувати євро»  була присвячена питанням, що стосувалися чинників дестабілізації євро, політики Європейського валютного союзу щодо держав з високим рівнем заборгованості; кризи в Греції; політики Європейського центрального банку; удосконалення Європейського валютного союзу (детальніше див. (презентацію 1), (презентацію 2) англ. або укр. мовами).

Після презентації лекції відбулася дискусія за участі студентів та викладачів. Під час обговорення присутні мали змогу поспілкуватися із фахівцем світового рівня у галузі фінансів та банківської справи. Серед питань були й такі, які торкалися рекомендацій щодо стабілізації курсу гривні. Також присутніх цікавила думка професора Франке щодо шляхів та можливостей наповнення державного бюджету без збільшення податкової ставки.

Жвавою стала зустріч професора Франке із представниками кафедр інвестиційної діяльності (завідувач Майорова Т.В., Поліщук Є.А., Гернего Ю.О.), страхування (Димнич О.В., Веретнов В.І.), фінансів (Сибірянська Ю.В., Степура М.М., Котіна Г.М.), банківської справи (Циганова Н.В., Чершнєв Ю.В.), фінансових ринків (Парандій О.В., Радзієвська В.М., Волковський Є.І.), менеджменту банківської діяльності (Суторміна А.М., Осадчий Є.С., Краснова І.В.), корпоративних фінансів і контролінгу (завідувач Терещенко О.О.), міжнародного менеджменту (Грищенко Н.В.), а також колег із Інституту фінансово-банківської аналітики (директор Диба М.І., Ходакевич С.І.). Метою зустрічі було представлення наукових здобутків кафедр ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» та Університету Констанц, а також виявлення спільного наукового потенціалу для подальшого співробітництва.

Як зазначив професор Франке, до основних напрямків досліджень його кафедри варто віднести такі: теорія ринків капіталу, ризик-менеджмент, міжнародний фінансовий менеджмент, корпоративний контроль і кредитні ризики. Німецький гість підкреслив, що його кафедра готова розглянути будь-які форми співробітництва, а також відкрита для науковців із  ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана».

Особливо приємним була присутність викладачів, які свого часу мали чудову нагоду пройти наукове стажування або навчання в Університеті Констанц (Терещенко О.О., Майорова Т.В., Поліщук Є.А., Димнич О.В., Грищенко Н.В.).

В ході зустрічі відбувся обмін думками щодо можливих подальших шляхів співпраці. Науковці мали нагоду обмінятися контактами для налагодження зв'язків. Сподіваємося, що ця зустріч стане відправною точкою у подальших наукових проектах.

Виступ професора Франке, присвячений проблематиці формування банківських стратегій, став яскравим моментом у Міжнародному науково-практичному форумі «Стратегія розвитку банківської системи України». Зокрема, у його доповіді було представлено власне бачення щодо вирішення проблемних кредитів, виданих у європейській валюті, а також можливостей здійснювати банківські операції без банків. Професор Франке наголосив на необхідності дискусій під час організації подібних заходів. У перервах між сесіями німецький гість мав змогу поспілкуватися із вітчизняними науковцями та практиками у банківській сфері (див. презентацію 3 )

Під час теплої зустрічі в Інституті бізнес-освіти директор Інституту професор Поручник А.М. та професор Франке обговорили низку питань щодо реалізації можливостей активної співпраці між ІБО КНЕУ та Університетом Констанц.

Доволі щільний графік візиту не завадив професорові Франке ознайомитися із визначними місцями Києва, чим він був надзвичайно приємно вражений. Тепла атмосфера прийому університетської аудиторії та чарівність нашого міста не лишила байдужим професора, тому він виявив бажання відвідати КНЕУ імені Вадима Гетьмана і у наступні рази.

Усі заходи було організовано спільними зусиллями Центру міжнародної академічної мобільності та викладачами кафедри інвестиційної діяльності.  Особлива подяка співробітникам, які допомагали у перекладі з англійської на українську мову (Гернего Ю.О., Любачівська Р., Мачуцький В.).

Реліз підготувала Поліщук Є.А.