Факультет фінансів

Дисципліни магістерського рівня

Остання редакція: 09.09.11
Інноваційні фінансові інструменти та технології

Мета науки: надання студентам системи теоретичних і прикладних знань щодо інноваційних фінансових інструментів та технологій, які використовуються на розвинених ринках.

Завдання науки: сформувати у студентів комплекс компетенцій в областіконструювання складних фінансових продуктів для управлінняризиками, ліквідністю та прибутковістю; створення нових фінансовихінструментів, розробка комбінованих інвестиційних стратегій у відповідності до потреб ринку та компанії та їх технічної реалізації.

Результати навчання:

За умов успішного виконання вимог щодо опанування науки студент зможе:

     здійснювати пошук на ринку фінансових інструментів, що найбільш повно задовольняють потреби компанії;

     розробляти нестандартні фінансові інструменти для задоволення специфічних потреб компанії в разі відсутності їх на ринку;

Технічний аналіз
Успішність діяльності на фінансовому ринку напряму пов’язана з такими характеристиками ринку як його прозорість, ефективність і ліквідність. В свою чергу, питання прозорості та ефективності напряму відносяться до питання інформаційного забезпечення ринку, якості, форм і методів спрйняття інформації.Дисципліна "Технічний аналіз" належить до циклу професійно-орієнтованих дисциплін модулю спеціальної підготовки. Вивчення курсу пов'язане з дисциплінами фахової підготовки - “Фінанси", “Фінансовий ринок”, “Банківські операції”, “Страхування".
Мета вивчення дисципліни: формування глибоких фахових знань та практичних навичок з питань технічного аналізу на фінансовому ринку.
Програма курсупередбачає вивчення основних підходів до застосування технічного аналізу на фінансовому ринку. Засвоєння основ курсу дозволяє студентам усвідомити і краще розуміти сутність та особливості застосування технічного аналізу на фінансовому ринку України. 
Оцінювання пайових та боргових фінансових інструментів

Мета науки: формування теоретичних, методологічних і практичних підходів до оцінки вартості фінансових інструментів в умовах ринкової економіки та підготовка студентів до професійної діяльності у сфері оцінки вартості цінних паперів.

Завдання науки: сформувати у студентів комплекс компетенцій, достатніх для застосовування на практиці підходів до оцінки фінансових інструментів.

Результати навчання:

За умов успішного виконання вимог щодо опанування науки студент зможе:

-  знаходити та аналізувати фінансову інформацію при проведенні оцінювання фінансових інструментів;

- оцінювати боргові фінансові інструменти, зокрема: корпоративні облігації та векселі, державні облігації, ощадні сертифікати та облігації, забезпечені іпотечними активами;

- на практиці застосовувати основні методи оцінювання акцій на вітчизняному фінансовому ринку з врахуванням особливостей його розвитку;

- проводити оцінку контрольних і неконтрольних пакетів акцій;

- оцінювати цінні папери пайових та корпоративних інвестиційних фондів;

- узгоджувати (узагальнювати) результати різних підходів і методів до оцінки фінансових інструментів і визначити підсумкову величину їх вартості;

- здійснювати на практиці оцінку вартості портфеля фінансових інструментів, в тому числі й такого, що містить неліквідні інструменти;

- складати експертний висновок (звіт) про оцінку фінансових інструментів

Управління фінансами корпорацій

Мета науки: формування у студентів системи знань про розвиток теорій корпоративних фінансів та їх практичне застосування.

Завдання науки: сформувати у студентів комплекс компетенцій, достатніх для початку роботи за фахом на первинних посадах під керівництвом досвідчених професіоналів і керівників.

Результати навчання:

За умов успішного виконання вимог щодо опанування науки студент зможе:

- застосовувати переваги в підходах вартісноорієнтованого фінансового менеджменту в питаннях управління фінансами акціонерного товариства;

- читати і аналізувати фінансову звітність акціонерних товариств;

- складати прогнозні фінансові документи;

- провадити оцінку капіталу корпорації;

- аналізувати і оцінювати оптимальність обраної структури капіталу корпорації;