Викладач кафедри менеджменту банківської діяльності прийняв участь у дискусії з професором Райнертом11 Жовтня 2016р.

Доцент кафедри менеджменту банківської діяльності Нікітін Андрій, як дійсний член УТФА, прийняв участь у зустрічі із світилом світової економічної науки професором Еріком Райнертом (Норвегія). Зустріч організована УТФА спільно з Центром розвитку ринкової економіки  (CMD Ukraine) та пройшла 5 жовтня 2016 року в залі Амстердам отелю Хілтон (м. Київ). Президент УТФА та одночасно голова правління  Центру розвитку ринкової економіки Юрій Прозоров подякував професора Райнерта за згоду приїхати в Україну та зустрітись у форматі дискусії з представниками УТФА.

Під час дискусії проф Райнерт сформулював основні тези власної наукової концепції про світовий економічний розвиток та відповів на численні запитання присутніх.

Зустріч тривала майже дві години, завершилась спільним фотографуванням та автограф-сесією (організатори люб’язно надали примірники україномовного видання бестселеру  «Як багаті країни забагатіли... і чому бідні країни лишаються бідними» ).

Довідка. Ерік Райнерт (нар. 15 лютого 1949, Осло) — норвезький  економіст, який займається економікою розвитку і економічної історією. Належить до етатистської школи політичної економії («економічного націоналізму»). У своїй книзі «Як багаті країни забагатіли... і чому бідні країни лишаються бідними» Райнерт показує, що багаті країни стали багатими завдяки поєднанню державного втручання, протекціонізму і стратегічних інвестицій, а не завдяки вільній торгівлі. Він стверджує, що саме така політика була запорукою успішного економічного розвитку, починаючи з Італії епохи Відродження і промислової революції в Нідерландах, і закінчуючи сьогоднішніми країнами Південно-Східної Азії. Показуючи, що сучасні економісти ігнорують цей підхід, наполягаючи на важливості вільної торгівлі без урахування готовності тієї чи іншої країни до відкриття своєї економіки, Райнерт пояснює це розколом в економічній науці між континентально-європейською традицією, орієнтованої на комплексну державну політику, з одного боку, і англо-американською, орієнтованою на вільну торгівлю, — з іншого. Послідовно критикуючи теорію Рікардо, Райнерт зазначає, що вільна торгівля вигідна тільки за умови порівюваного рівня розвитку країн, що торгують, а в разі великої різниці у розвитку вільна торгівля збагачує розвинену країну, вганяючи бідну в ще більшу бідність.

Праці: Ерік С. Райнерт. Як багаті країни забагатіли… і чому бідні країни лишаються бідними. – К.: Темпора, 2014. – 444 с.