Факультет фінансів

Кафедра страхування КНЕУ ім. Вадима Гетьмана відзначила своє 10-річчя проведенням Міжнародної науково-практичної конференції «Страховий ринок України в умовах фінансової глобалізації»01 Листопада 2012р.

В Київському національному університеті імені Вадима Гетьмана 11-12 жовтня 2012 р. відбулася  Міжнародна науково-практична конференція «Страховий ринок України в умовах фінансової глобалізації», приурочена до 10-річчя кафедри страхування КНЕУ.

Відкриття в університеті в 2002 р. кафедри страхування відповідало ідеям розбудови в Україні соціально орієнтованої ринкової економіки і давало  можливість ученим КНЕУ активно долучитися до кадрового і наукового забезпечення розвитку страхового сектору економіки країни.

Завдяки успішній дослідницькій та навчально-методичній діяльності колективу кафедри страховий ринок України отримав за ці роки понад 400 магістрів страхового спрямування зі спеціальності «Фінанси»,  більшість з яких складає еліту вітчизняного страхового бізнесу. Тисячі випускників університету з інших спеціальностей змогли одержати знання з основ страхової справи.

Набутий викладачами досвід, науковий світогляд, висока професійність забезпечують ефективну роботу кафедри, що знаходить своє відображення в авторських методиках викладання страхових дисциплін. Більшість цих дисциплін вперше в Україні були розроблені на кафедрі страхування КНЕУ і дістали своє навчально-методичне забезпечення у вигляді оригінальних підручників і навчальних посібників. Вони набули поширення і використовуються у багатьох вищих навчальних закладах та страхових компаніях України.

На кафедрі зосереджений потужний науково-педагогічний потенціал. В штаті кафедри - 17 осіб, в т.ч. 3 доктора наук, професора; 11 кандидатів наук, доцентів. Серед них - відомі фахівці, коло наукових і практичних інтересів яких безпосередньо пов’язане з розбудовою в Україні страхування на ринкових засадах.

Десять років існування кафедри страхування КНЕУ ознаменувались вагомими здобутками, які є запорукою подальших успіхів коллективу кафедри  в його роботі на благо розвитку страхової освіти і науки в нашій країні.

З нагоди свого ювілею кафедра страхування ініціювала проведення в Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана  11 – 12 жовтня 2012 р. Міжнародної науково-практичної конференції «Страховий ринок України в умовах фінансової глобалізації».

Конференція зібрала понад 120 учасників. Серед них - учені з України, Росії, Білорусі, Польщі, Словаччини; представники органів державної влади та управління, страхового бізнесу, засобів масової інформації.

Українська наука була представлена провідними навчальними закладами усієї України - Києва, Львова, Вінниці, Луганська, Одеси, Сум, Тернополя, Харкова, Хмельницького, Черкас, Чернігова, Кривого Рога. В конференції взяли участь більшість вітчизняних докторів наук, яким присуджено цей ступінь за дослідження в галузі страхування.

Конференцію відкрив голова Оргкомітету, ректор Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, академік, Герой України, А.Ф.Павленко. Від імені ректорату КНЕУ він щиро привітав учасників з початком роботи конференції і висловив задоволення з того приводу, що основним організатором цього заходу є наш університет, який протягом багатьох років виступає провідним вищим навчальним закладом з підготовки фахівців з економіки і підприємництва, в тому числі  для фінансової сфери, важливою складовою якої є страхування.

Своє привітальне слово учасникам конференції А.Ф.Павленко завершив приємною процедурою вручення Подяк від Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана за багаторічне співробітництво з університетом у справі розвитку страхування в Україні  надійним друзям і партнерам - Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики; Експертній Раді зі страхування при Комітеті Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики; Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг; Лізі страхових організацій України; Харківському союзу страховиків; Моторному (транспортному) страховому бюро України; Економічному факультету Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка; АСК «ІНГО Україна»; ПАТ «Страхова компанія Скайд»; ПАТ «Страхова компанія «Українська страхова група»; Групі страхових компаній «Іллічівська»; Центру бізнес-стратегій «Перспектива»; спеціалізованому журналу «Страхова справа».

З цікавою та змістовною доповіддю «Роль університетської освіти в кадровому забезпеченні страхового ринку» виступив декан фінансово-економічного факультету КНЕУ,  професор В.К. Хлівний.

Особливе значення науки в розв’язанні нагальних проблем розвитку страхування в Україні висвітлив у своїй доповіді фундатор кафедри страхування, її перший завідувач, доктор економічних наук, професор С.С. Осадець.

Місце України у світовому страховому просторі та завдання, які постають у зв’язку з глобалізаційними викликами, було розглянуто в доповіді завідувача кафедри страхування, доктора економічних наук, професора О.О.Гаманкової.

З привітальними словами з нагоди 10-річчя кафедри страхування КНЕУ, врученнями Почесних Грамот і Подяк окремим викладачам, колективу кафедри страхування та з актуальними науковими доповідями, присвяченими проблемам та перспективам розвитку страхування в Україні, виступили член Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, к.т.н., доцент В.П.Левченко; Голова Ради Ліги страхових організацій України, к.н.д.у.,  доцент О.Ф. Філонюк; Президент Ліги страхових організацій України Н.В. Гудима; Голова правління-президент ПАТ «СК «Скайд», к.е.н., доцент В.М.Стецюк; Голова Правління АСК «ІНГО Україна» І.М.Гордієнко; Голова Правління ПАТ «СК «Українська страхова група» П.О.Нельга; директор Групи страхових компаній «Іллічівська», к.е.н., доцент Ю.П. Гришан; директор Центру бізнес-стратегій «Перспектива», к.е.н., доцент В.І.Нечипоренко та інші доповідачі.

Особливу увагу та жваві дискусії учасників конференції викликали доповіді завідувача кафедри фінансів, керівника Інституту економіки та управління Державної вищої технічно-економічної школи ім. Броніслава Маркевича (Польща) Ришарда Пукала та професора Факультету економіки та бізнесу  Братиславського економічного університету (Словаччина) Еви Кафкової,  присвячені проблемам запровадження у країнах Західної Європи  державного нагляду за платоспроможністю страхових компаній на умовах Solvenсy ІІ.

З не меншим інтересом  учасниками конференції було прослухано доповіді учених з Білорусі: к.е.н., доцента кафедри податків і оподаткування Білоруського державного економічного університету Т.А.Верезубової та старшого викладача кафедри світової економіки та фінансів міжнародного університету «МІТСО» Т.М.Куль, які ознайомили присутніх з особливостями розвитку страхового ринку Білорусі та специфікою фінансового регулювання страхової діяльності в Білорусі.

В роботі конференції взяли участь доктори наук, професори М.Д.Алексеєнко (Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана), Л.М.Алексеєнко (Тернопільський національний економічний університет), В.Г.Баранова (Одеський національний економічний університет), Н.М.Внукова (Харківський національний інженерно-економічний університет), О.Д.Вовчак (Університет банківської справи Національного банку України, м. Київ), Т.А.Говорушко (Київський національний університет харчових технологій), О.В.Козьменко (Українська академія банківської справи національного банку України, м. Суми), Г.В.Кравчук (Чернігівський державний технологічний університет), М.В.Мних (Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна», м. Київ), Л.В. Нечипорук (Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», м. Харків), О.О.Охріменко (Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут»), С.К.Реверчук (Львівський національний університет імені Івана Франка), Н.В.Ткаченко (Черкаський інститут банківської справи Університету банківської справи Національного банку України) та інші учені.

Проблематика доповідей учасників конференції охоплювала найважливіші напрямки розбудови страхового сектору економіки України та його наукового забезпечення, а саме: сучасні тенденції розвитку світового ринку страхування та їх вплив на страхові ринки країн з трансформаційними економіками; перспективи розвитку страхового ринку України: уроки кризи; державне регулювання ринків фінансових послуг в контексті глобалізаційних проявів: досвід України та зарубіжних країн; роль страхування в стабілізації національної економіки та у забезпеченні соціального захисту громадян; стан та завдання поліпшення взаємодії між страховим, банківським та іншими сегментами фінансового ринку в умовах економічної нестабільності; підвищення якості наукового та кадрового забезпечення страхової галузі в сучасних умовах.

Кожна доповідь не залишила байдужим жодного учасника конференції та викликала жваве обговорення.

В роботі конференції активну участь поряд з викладачами брали студенти магістерської програми «Страховий менеджмент» - О.Гарбарук, Є.Годимчук, В.Голощапова, І.Довгошия, Я.Качмарчик, К.Клімчук, Є.Коваленко, Д.Креницька,  Н. Олійникова, Т.Осауленко, К.Полякова, В.Ребенок, А.Сененко, В.Сингаєвська, М.Урошев, К.Шашло, М.Яворська.

Другий день роботи конференції - 12 жовтня 2012 р.- проходив в Комітеті Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики в формі Круглого столу і був присвячений науковому обговоренню проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про страхування» (нова редакція) та інших законодавчих актів України.

Засідання Круглого столу розпочалося з привітання та вручення Почесних Грамот від Експертної Ради зі страхування при Комітеті Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики провідним викладачам кафедри страхування Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.

З доповідями щодо передумов прийняття  нової редакції Закону України «Про страхування», місії та цілей законопроекту, його структури та основних положень, очікуваних результатів від прийняття законопроекту виступили В.П.Левченко, член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг України, к.т.н., доцент; О.Ф.Філонюк, Голова Ради Ліги страхових організацій України, к.н.д.у., доцент; О.О.Гаманкова, завідувач кафедри страхування, директор Інституту страхування Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, д.е.н., професор; О.М.Залєтов, заступник Голови Ради Ліги страхових організацій України, к.е.н., доцент кафедри страхування Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.

В обговоренні доповідей та в дискусії щодо положень законопроекту  взяли участь Т.М.Артюх, к.е.н., професор кафедри страхування КНЕУ імені Вадима Гетьмана; А.Л.Баранов, к.е.н., доцент, докторант кафедри страхування КНЕУ імені Вадима Гетьмана; О.В.Баранова, к.е.н., доцент кафедри страхування КНЕУ імені Вадима Гетьмана;  Л.А.Білошицька,  Генеральний директор Асоціації «Страховий бізнес»; Л.В.Временко, к.е.н., доцент, Президент Харківського союзу страховиків; В.М.Ганчак, Голова Правління СК «Глобус»; М.В.Мних, д.е.н., професор, Директор Інституту економіки та менеджменту Відкритого міжнародного університету «Україна»; О.В.Мурашко,  к.е.н., доцент, докторант кафедри страхування КНЕУ імені Вадима Гетьмана; С.С.Осадець, д.е.н., професор кафедри страхування КНЕУ імені Вадима Гетьмана; О.О.Охріменко, д.е.н., професор кафедри міжнародної економіки Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут»;  В.Ф.Скоморохов, Президент ПАТ СК Лемма-Віте; Т.І.Стецюк, к.е.н., доцент кафедри страхування КНЕУ імені Вадима Гетьмана; Г.М.Третьякова, Генеральний директор Української федерації убезпечення; Л.В.Шірінян, к.е.н., доцент, докторант Науково-дослідного фінансового інституту Академії фінансового управління Міністерства фінансів України та інші учасники.

За підсумками роботи конференції було прийнято Резолюцію, з проектом якої ознайомила присутніх завідувач кафедри страхування КНЕУ імені Вадима Гетьмана  професор  О.О.Гаманкова.

Після обговорення проекту Резолюції її було ухвалено одноголосно і прийнято рішення передати Резолюцію до Експертної Ради зі страхування при Комітеті Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики та до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

На цьому Міжнародна науково-практична конференція «Страховий ринок України в умовах фінансової глобалізації»  завершила свою роботу.