Етика у фінансах та інвестиціях vs “list of shame”04 Травня 2022р.

Російська військова агресія стала тригером дискусій щодо моральних та етичних аспектів економічної співпраці міжнародних корпорацій з Росією та іншими «оазисами диктатури». У цьому контексті, з ініціативи Prof. Jeffrey Sonnenfeld (Yale School of Management) було запроваджено «список ганьби», в який включено концерни, що продовжують свою операційну діяльність в Росії. Cash-flow, який генерують корпорації в РФ та інших диктаторських юрисдикціях з точки зору етичних та моральних стандартів, є ще більш брудним, ніж фінансування тероризму чи відмивання коштів у «податкових оазисах».

На сьогодні, всім у ділових колах стає зрозуміло, що ігнорування моральних принципів і норм професійної етики пов’язано зі значними ризиками для корпорацій, що своїм наслідком має зниження їх вартості. Відтак, представники бізнесу мають володіти етичними нормами, стандартами і кодексами. На вимогу часу, кафедрою корпоративних фінансів і контролінгу започатковано дисципліну «Етика у фінансах та інвестиціях», метою якої є формування у слухачів системи знань з професійної етики, засвоєння студентами основних етичних концепцій, понять, принципів, методів гуманістичної та власне професійної етики фахівця у сфері корпоративних фінансів та інвестицій, уявлень про етичні кодекси, отримання вмінь самостійно застосовувати набуті знання у безпосередній практичній діяльності, а також набуття навичок у вирішенні складних моральних проблем.

Дисципліна реалізується у партнерстві з CFA Society Ukraine. Як досвідчені спікери, до викладання активно залучаються провідні експерти, зокрема А. МУРІНА (CFA Society Ukraine) та В. ХОХЛОВ (член правління CFA Society Ukraine). Програмою курсу передбачено міні-тренінг на базі онлайн-симулятора «Етика фахівця з фінансів та інвестицій» та отримання сертифікату від CFA Society Ukraine, EdEra, USAID. У рамках вивчення дисципліни студенти практикуються на кейсах та вправах, розроблених на прикладах з реального бізнесу та за участю CFA Society Ukraine.

Знання, отримані за результатами вивчення дисципліни, дадуть можливість майбутнім фахівцям у сфері фінансів та інвестицій орієнтуватися на ризиках, пов’язаних із порушенням моральних та етичних норм ведення бізнесу. З огляду на масивні збитки підприємств, які ігнорують зазначені норми та, як наслідок, включені у різного роду «list of shame», дисципліна є мега-релевантною.