Факультет фінансів

Круглий стіл на тему «Напрямки удосконалення ОНП щодо підготовки аспірантів за спеціальністю Фінанси, банківська справа та страхування»17 Грудня 2019р.

17 грудня 2019 року на факультеті фінансів на базі кафедри корпоративних фінансів і контролінгу ДВНЗ  відбувся круглий стіл, присвячений виробленню пропозицій щодо покращення освітньо-наукової програми з підготовки здобувачів вищої освіти на третьому (освітньо-науковому) рівні у галузі знань 07 Управління та адміністрування за спеціальністю 072 Фінанси, банківська справа та страхування.

МЕТА ЗАСІДАННЯ: обговорення змісту ОНП 072 Фінанси, банківська справа та страхування (третій освітньо-науковий рівень), відповідного навчального плану у частині обов’язкових дисциплін та систематизація пропозицій щодо посилення прикладної складової освітньо-наукової програми.

ПРИСУТНІ:

Гарант ОНП та члени проектної групиз підготовки здобувачів

вищої освіти на третьому (освітньо-науковому) рівні за

спеціальністю 072 Фінанси, банківська справа та страхування -

Терещенко О.О.(гарант); Іващенко А.І., Опарін В.М.,

Краснова І. В.

Представники стейкхолдерів (аспіранти)- Мельникова І.А.,

Богатир Ю.О.,  Гребенюк Є.М., Помилуйко Є.О., Савченко Ю.М., Громницька І.Ю.

Представники стейкхолдерів (потенційні роботодавці)-Шелудько Н.М., Зимовець В.В. (ДУ «Інститут економіки та пргнозування»), Гулей А.І. (Українська Міжбанківська Валютна Біржа); Бистрановський В.О. (АТ "Страхова компанія "АRX»); Кутова А.С. (компанія ProCapitalInvestment).

Провідні науковці Факультету Фінансів та Інституту інформаційних технологій в економіці -  Баранов А.Л., завідувач кафедри страхування, к.е.н., доцент; Баранова О.В., к.е.н., доцент, доцент кафедри страхування; Нікітін А.В., к.е.н., доцент, професор кафедри банківської справи; Свідерська І.М., к.е.н., доцент, доцент кафедри корпоративних фінансів і контролінгу; Майорова Т.В., д.е.н., професор, професор кафедри корпоративних фінансів і контролінгу; Паєнтко Т.В.,д.е.н., професор, професор кафедри фінансів; Котіна Г.М., к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів; Островська О.А., к.е.н., доцент кафедри корпоративних фінансів і контролінгу; Великоіваненко Г. І., завідувач кафедри  економіко-математичного моделювання, проф., к.ф-м.н.

ВИСТУПИЛИ:Терещенко О.О. (гарант ОНП), який представив результати аналізу наповнення окремих циклів навчальної підготовки аспірантів за ОНП 072 Фінанси, банківська справа та страхування у ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадиме Гетьмана». Доповідач наголосив на необхідності постійного удосконалення ОНП з метою набуття аспірантами компетентностей, передбачених Національною рамкою кваліфікації та Порядком підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук у закладах вищої освіти (наукових установах), затвердженим Постановою КМУ від 23 березня 2016 р. № 261(із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 283 від 03.04.2019). У доповіді зроблено акценти на відсутність у навчальному плані обов’язкових компонент, які присвячені наданню спеціалізованих емпіричних і теоретичних знань у сфері корпоративних фінансів і страхування.

Зимовець В.В. (представник стейкхолдерів-потенційних роботодавців)– звернув увагу на те, що дисципліни циклу спеціальної підготовки, які включені у навчальний план (Фінансова інфраструктура та інноваційні напрямки її розвитку, Монетарна економіка) повністю не розкривають компетентностей, пов’язаних із здобуттям глибинних знань із спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування.

Мельникова І.А., Богатир Ю.О.,  Гребенюк Є.М (аспіранти) – критично висловилися щодо дисципліни навчального плану «Сучасна політична економія». Аспіранти вказали, що вони не розуміють, які саме компетентності забезпечує ця дисципліна і внесли пропозицію щодо виключення її із числа обов’язкових дисциплін навчального плану.

Паєнтко Т.В.,д.е.н., професор, професор кафедри фінансів та Котіна Г.М., к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів  поділилися зарубіжним досвідом підготовки докторів філософії та вказали на необхідність посилення прикладної та емпіричної складової навчального плану.

Баранов А.Л.,завідувач кафедри страхування, к.е.н., доцент  обґрунтував доцільність включення в навчальний план як обов’язкової, дисципліни «Інноваційний розвиток страхового ринку». Учасники круглого столу ознайомилися із наповненням дисципліни та компетентностями, які вона забезпечуватиме.

Островська О.А., к.е.н., доцент кафедри корпоративних фінансів і контролінгу обґрунтувала доцільність включення в навчальний план як обов’язкової, дисципліни «Емпіричні корпоративні фінанси». Учасники круглого столу ознайомилися із наповненням дисципліни та компетентностями, які вона забезпечуватиме.

Краснова І. В.,д.е.н., професор кафедри банківської справи обґрунтувала доцільність включення в навчальний план як обов’язкової, дисципліни «Монетарна політика». Учасники круглого столу ознайомилися із наповненням дисципліни та компетентностями, які вона забезпечуватиме.

Кутова А.С.(представник стейкхолдерів-потенційних роботодавців) у своїй промові звернула увагу на те, що сучасні економетричні методи наукових досліджень неможливі без ІТ підтримки. Саме тому має бути запропонована між предметна дисципліна, яка б ураховувала сучасні тенденції в економетрії.

Великоіваненко Г. І.,завідувач кафедри  економіко-математичного моделювання, проф., к.ф-м.н. обґрунтувала доцільність включення в навчальний план як обов’язкової, дисципліни «Економетричне моделювання в ІТ-середовищі». Учасники круглого столу ознайомилися із наповненням дисципліни та компетентностями, які вона забезпечуватиме.

В обговоренні  освітньо-наукової програми взяли участь також інші учасники круглого столу. За результатами роботи круглого столу було прийнято рішення рекомендувати проектній групі з розробки ОНП 072 Фінанси, банківська справа та страхування (третій освітньо-науковий рівень) внести зміни у навчальний план підготовки здобувачів та у відповідну освітньо-наукову програму. У цикл спеціальної підготовки навчального плану  запропоновано включити такі дисципліни:

  • Фінансова інфраструктура та інноваційні напрямки її розвитку
  • Монетарна політика
  • Емпіричні корпоративні фінанси
  • Інноваційний розвиток страхового ринку

Цикл загальнонаукової підготовки запропоновано сформувати за рахунок таких дисциплін:

  • Філософія науки
  • Методологія економічних досліджень

До циклу дослідницької та академічної підготовки запропоновано включити такі дисципліни:

  • Сучасні освітні технології
  • Управління науковими проектами
  • Економетричне моделювання в ІТ-середовищі

Секретар засідання круглого столу                                             Мельникова І.А.