Факультет фінансів

Події

 • 26 Лютого 2020
 • 11 Грудня 2019

  Наша кафедра на Дні відкритих дверей.

  Кафедра фінансів на Дні відкритих дверей Університету представила оновлені програми "Фінанси" та "Митна справа", опис яких ви можете побачити в буклеті на обкладинці сторінки кафедри у ФБ - адреса у контактах - (прокрутіть слайд-шоу та побачите також фото наших випускників:). Наші програми є практично спрямованими, включають новітні методи та орієнтовані на мінливий ринок праці - тому зміст дисциплін оновлюється не рідше разу на рік. А викладачі слідкують за тенденціями у сфері фінансів, економіки, фінансового права та обліку, щоб подавати інформацію системно, з урахуванням напрацювань інших кафедр та факультетів. Кафедра надалі розвиває практичне спрямування умінь випускників, тримає зв'язок із Центром працевлаштування університету, застосовує студентоцентрований підхід при виборі студентом своєї освітньої траєкторії та надає майбутнім бакалаврам і магістрам всі можливості на безоплатній основі реалізувати свої наукові та дослідницькі прагнення через підготовку публікацій, виступів, участь у закордонних проектах, відвідування лекцій і семінарів запрошених фахівців тощо.  
 • 04 Листопада 2019

  Підсумки Міжнародної науково-практичної конференції

   У роботі нашої традиційної Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні питання економіки та фінансів», яка відбулася 30 жовтня в головному корпусі університету, учасниками були студенти та дослідники кількох країн. Упродовж робочих зустрічей при підготовці конференції триває поглиблення співпраці з університетом Бремена, зокрема йде мова про додаткову магістерську програму та подвійні дипломи, з обміном студентами магістратури кафедри фінансів між університетами. Завідувач кафедри фінансів В.М. Федосов наголосив у вітальному слові: «Останні п’ять років ми ефективно співпрацюємо з колегами, друзями з Німеччини, професором Університету міста Бремен Андре Хайнеманном. Спільні програми передбачають обмін та навчання студентів, а це можливість краще зрозуміти внутрішній світ фінансів, тенденції глобального ринку». Робочими мовами конференції були українська та англійська, тому працювали 4 секції: україномовна та англомовна із загальної проблематики фінансів, україномовна з фіскальних питань та україномовна з проблематики фінансових ринків. Серед тем: перспективи використання блокчейн-технологій, застосування систем штучного інтелекту у фінансовій сфері, обов’язкове медичне страхування; перспективи розвитку зелених облігацій; способи та інструменти перерозподілу публічних фінансів.   Доценти кафедри фінансів, голова ради молодих вчених Ганна Котіна та голова наукового товариства студентів, аспірантів та докторантів Марина Степура нагородили учасників конференції відзнаками.  
 • 23 Жовтня 2019

  Спільні проекти партнерів: КНЕУ- Бременський Університет

  З 6 по 9 жовтня делегація нашого Університету на чолі з ректором Д.Г. Лук’яненком перебувала в Університеті Бремен (Німеччина), з яким протягом останніх років успішно реалізуються спільні проекти у сфері академічної мобільності як на рівні професорсько-викладацького складу, так і в площині студентських обмінів. Ідеться насамперед про маґістерську програму в галузі логістики та багатоаспектну співпрацю кафедри фінансів з німецькими колегами. У рамках візиту відбулись конструктивні розмови з проректоркою з міжнародних зв’язків та диверсифікації Е.М. Файхтнер, деканом факультету економіки Й. Ціммерманном та керівництвом міжнародного офісу, у яких узяли участь також ініціатори нашого партнерського співробітництва з Університету Бремен – почесний доктор КНЕУ імені Вадима Гетьмана, професор Г.Д. Хаазіс та професор А. Хайнеманн. Підкреслюючи позитивні результати двосторонньої співпраці, обидві сторони акцентували на необхідності їх подальшого розширення та поглиблення. Було досягнуто домовленості щодо розроблення спільної навчальної програми, у рамках якої наші студенти могли б отримувати і диплом бакалавра Університету Бремен, та реалізації проекту з підвищення кваліфікації співробітників органів місцевого самоврядування, що є конче необхідним з огляду на виклики реформи децентралізації. Діалог з цих питань буде продовжено під час візитів до нашого Університету відповідальних співробітників німецького Університету-партнера в кінці жовтня – на початку листопада цього року.
 • 02 Вересня 2019

  ІІІ Міжнародний літній форум «Сучасні питання цифрової економіки»

  8-29 серпня 2019 року у межах багаторічної співпраці між науковцями КНЕУ імені Вадима Гетьмана (Україна) та університету Бремена (Німеччина) відбувся Міжнародний літній форум «Сучасні питання цифрової економіки». Захід складався з таких частин, обумовлених поставленими завданнями: обговорення результатів досліджень магістрантів, обговорення результатів досліджень докторантів, виступи та обмін думками фахівців-практиків та науковців з метою досягнення міждисциплінарного підходу у виробленні стратегії подальшої цифровізації суспільного життя та економіки.  28 серпня магістранти з університету м. Бремена презентували доповіді щодо програми цифровізації освіти Німеччини, за результатами обговорення отримавши зворотній зв'язок. Докторанти з України зосередилися на результатах роботи цифрових стартапів в Україні та перспективах цифровізації бізнесу, публічного сектору, роботи громадських організацій. 29 серпня разом з виступами науковців КНЕУ імені Вадима Гетьмана професор університету м. Бремена А.Хайнеман презентував останнє дослідження оподаткування цифрових компаній та пропозиції для Єврокомісії за результатами форуму в Сінгапурі, доповідачі з Міністерства економіки України та приватних концернів продовжили дискусію щодо практичної імплементації пропозицій з урахуванням українських практик. Організаторами форуму стали Голови Ради молодих вчених та Наукового студентського товариства КНЕУ імені Вадима Гетьмана Степура Марина та Ганна Котіна, декан факультету маркетингу Олександр Дима , декан факультету управління персоналу, соціології та психології Світлана Цимбалюк, завідувач кафедри обліку і оподаткування Шигун Марія. Щира вдячність всім учасникам, гостям і організаторам! Особлива подяка викладачам кафедри фінансів Рудик Наталії, Ганні Завистовській та Тетяні Жибер! Захід відбувся англійською мовою.
 • 20 Травня 2019

  Наукові гуртки із запрошеними фахівцями

  У квітні-травні для ініціативних і зацікавлених студентів бакалаврату та магістратури відбулися зустрічі у рамках наукових гуртків.  Фахівці проекту "Гендерне бюджетування", який провадить свою діяльність під опікою міністерства фінансів України та Уряду Швеції, допомагали студентам розібратися із найсучаснішими тенденціями ефективного управління публічними фінансами. В рамках наукового гуртка “Оподаткування Start-up бізнесу в контексті інноваційної політики держави” відбулась презентація інноваційних, креативних, неочікуваних рішень комерціалізації ідей та проектів майбутніх бакалаврів факультету фінансів   
 • 22 Квітня 2019

  Збірник тез міжнародної конференції "Фінансова інфраструктура у забезпеченні сталого розвитку"

  Шановні учасники та колеги! Пропонуємо до вашої уваги збірник тез міжнародної конференції "Фінансова інфраструктура у забезпеченні сталого розвитку", яка відбулася 19 березня 2019 року на базі КНЕУ імені Вадима Гетьмана.
 • 17 Квітня 2019

  Вітаємо з призовим місцем у ІІ етапі Всеукраїнської студентської Олімпіади з дисципліни "Податкова система України"

  Студент магістерської програми "Макрофінансове управління" Мороз Дмитро Олександрович ввійшов до числа переможців ІІ етапу Всеукраїнської студентської Олімпіади з дисципліни "Податкова система України", яка відбулася у ТНЕУ. Перемогу у І етапі і підготовку до ІІ етапу йому забезпечили доценти кафедри фінансів Марина Степура та Анна Брынюк-Пислица. Окрема подяка професору Віктор Мельник за супровід і підготовку учасників
 • 22 Березня 2019

  Міжнародна науково-практична конференція «Фінансова інфраструктура в забезпеченні сталого розвитку».

  У кооперації з провідними університетами Німеччини та Польщі у КНЕУ 19 березня відбулась чергова Міжнародна науково-практична конференція на тему «Фінансова інфраструктура в забезпеченні сталого розвитку». Конференція мала три секції - англомовні виступи та обговорення, виступи та обговорення науковців, виступи та обговорення студентів. Спільне вітальне слово об'єднало учасників у конференц-залі КНЕУ. З промовами виступили проректор з науково-педагогічної роботи КНЕУ Колот А.М., завідувач кафедри фінансів Федосов В.М., декан факультету фінансів Хлівний В.К., Голова наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених КНЕУ Степура М.М. та Голова Ради молодих вчених КНЕУ Котіна Г.М., за безумовного сприяння яких ця конференція відбулася, наголосили на важливості наукових досліджень студентів. Один з гостей конференції - професор Андре Хайнеман з університету м. Бремен вже за традицією висловив думки з приводу наукових досліджень за тематикою конференції. «Ми живемо в період різновекторних змін, - зазначив на урочистому відкритті конференції проректор з науково-педагогічної роботи А.М. Колот. - Фундаментом розбудови нової економіки є знання та інновації. Для того, щоб мати конкурентні переваги, треба вчитися все життя». Студенти КНЕУ, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Сумського національного аграрного  університету презентували результати власних досліджень українською та англійською мовами. Серед актуальних тем: фінансово-технологічний розвиток України, вплив глобалізації на податкову сферу держави, податкова культура, проблеми та перспективи венчурного бізнесу.
 • 04 Березня 2019

  Четверта зустріч на міждисциплінарному науковому воркшопі «Компаративний аналіз еконономічної та фінансової політики» як наслідок кооперації між КНЕУ імені Вадима Гетьмана (Україна), Університетом міста Бремен (Німеччина) та Німецьким університетом

  В рамках тривалої тристоронньої кооперації між КНЕУ імені Вадима Гетьмана (Україна), Університетом міста Бремен (Німеччина) та Німецьким університетом адміністративних наук міста Шпайєр (Німеччина) з 25 по 28 лютого 2019 року відбулась четверта зустріч представників наукової спільноти України та Німеччини на міждисциплінарному науковому воркшопі для науковців та PhD дослідників зі спільним напрямком обговорення «Компаративний аналіз еконономічної та фінансової політики». https://www.linkedin.com/…/urn:li:activity:650727587171444…/ Робота тривала упродовж двох практичних семінарів. У першій частині доктори наук представляли результати своїх досліджень для спільного обговорення та коригування дослідницьких питань з метою поглиблення подальших наукових пошуків.  Обговорювалися результати досліджень для підготовки майбутніх публікацій у міжнародних виданнях, участі у міжнародних  конференціях, огляди економічної політики і адміністративного управління на прикладі найунікальніших країн, наприклад,  Північної Кореї, або особливих підходів, наприклад, до оподаткування цифрового бізнесу. Другий семінар був присвячений обговоренню проміжних наукових результатів, які отримали PhD студенти в результаті своїх  досліджень. На ньому досить широке коло питань з публічного управління - від впливу на розвиток адміністративних одиниць  розташування офісів міжнародних організацій до наслідків податкової конкуренції в Європі - отримали жваве обговорення. За  результатами цих обговорень пошукачі наукових звань мають попереднє уявлення про сприйняття результатів своїх презентацій  науковою спільнотою, можуть обстоювати чи коригувати свою думку, вчитися дискутувати у науковому середовищі. Семінари стали результатом співпраці між факультетом фінансів (представники - Степура М.М., Котіна Г.М., Жибер Т.В.,  аспірант Конащук Н.Е), факультетом маркетингу (представник - заступник декана факультету маркетингу Дима О.А.) та  факультетом управлiння персоналом, соціології та психології (представник - декан Цимбалюк С.О.) КНЕУ імені Вадима Гетьмана.  Висловлюємо подяку всім учасникам, активна робота яких зробила захід результативним та незабутнім.  Вдячні професорам університетів Бремена і Шпаєра за гостинність та активну наукову допомогу: Prof. Dr. Dr. h.c. Andreas  Knorr http://www.uni-speyer.de/de/lehrstuehle/knorr.php PROF. DR. ANDRÉ W. HEINEMANN https://www.uni-bremen.de/finpol/ Prof. Dr. Christian Koch http://www.uni-speyer.de/…/prof…/lehre-dr-christian-koch.php Д-ру Каю Массеру http://www.foev-speyer.de/…/institut/personen/kai-masser.php Висловлюємо особливі слова подяки від учасників організаторам заходу з боку КНЕУ: Степурі М.М. - Голові наукового  товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених КНЕУ та Котіній Г.М. - Голові Ради молодих вчених КНЕУ. та з боку університету Шпаєра ( German University of Administrative Sciences Speyer): Lia Khatiashvili (MPA, Ph.D.  Candidate is currently working at the Chair of economics, in particular economic and transport policy) та Sylvie Sefrin  (Sekretariat at the University of Administrative Sciences Speyer ( Germany). http://www.uni- speyer.de/de/lehrstuehle/knorr/mitarbeiter.php. Марина Степура Світлана Цимбалюк Oleksandr Dyma Nadiia KonashchukTetiana Zhyber *** The fourth meeting of the scientific community from Ukraine and Germany representatives held at an interdisciplinary  research workshop for the researchers and PhD students as part of a years threesided cooperation between KNEU named after  Vadim Getman (Ukraine), University of Bremen (Germany) and German University of Administrative Sciences Speyer (Germany)  from February 25 to February 28, 2019. The general direction of discussion was entitled “Comparative analysis of economical and financial policies". The activity continued for two workshop parts. During the first part doctors of science presented results of their research  for joint discussion and research questions correction in order to deepen further economic and political research. The results of research were discussed to prepare papers for the future international publications, participation in  international conferences, economic, policy and administration reviews on the example of unique countries, for example  North Korea, or special approaches, for example to digital business taxing. The second part of workshop was devoted to the discussion of intermediate scientific results PhD students received as a  output of their research. It was quite a wide circle of the questions on public administration and management - from the  impact on the development of administrative units the international organization's offices location to the consequences of  tax competition in Europe - got a lively discussion. According to the results of these discussions students had having a  preliminary understanding the perception results of their presentations by scientific community, which may learn them  advocate correcting their opinions and have debate in the scientific meetings. The seminars were the result of cooperation between the Faculty of Finance (representatives was Stepura M.M., Kotina H.M.,  Zhyber T.V., graduate student Konaschuk N.Е.), Faculty of Marketing (representative was Deputy Dean of the Faculty of  Marketing Dima A.A.) and Faculty of Personnel Management, Sociology and Psychology (representative was Dean Tsymbalyuk S.A.) of KNEU named after Vadim Getman. Thanks to all participants and hosts active work which made the event productive and unforgettable. We are grateful to the professors of the universities of Bremen and Speyer for their hospitality and active scientific assistance: Prof. Dr. Dr. h.c. Andreas Knorr http://www.uni-speyer.de/de/lehrstuehle/knorr.php Prof. Dr. ANDRÉ W. HEINEMANN https://www.uni-bremen.de/finpol/ Prof. Dr. Christian Koch http://www.uni-speyer.de/…/prof…/lehre-dr-christian-koch.php Dr Kai Masser http://www.foev-speyer.de/…/institut/personen/kai-masser.php We want express special words of gratitude from the participants to the organizers of the event on the part of KNEU:  Stepuri M.M. - the Head of the Scientific Society of students, postgraduates, doctoral students and young scientists KNEU  and Kotiniy H.M. - the Chairman of the Council of Young Scientists of KNEU and on the part of the University of Speyer (University of Applied Sciences Speyer): Lia Khatiashvili (MPA, Ph.D. Candidate  is currently working at the Chair of economics, in particular economic and transport policy) та Sylvie Sefrin (Sekretariat  at the University of Administrative Sciences Speyer ( Germany).http://www.uni- speyer.de/de/lehrstuehle/knorr/mitarbeiter.php.  
перша :: 1 2 3 :: Остання