Обрання професії починається з пізнання свого внутрішнього потенціалу та розумінння свого покликання14 Вересня 2021р.

09.09.21 для студентів першого курсу програм «Корпоративні фінанси», «Інвестиційний менеджмент» та п’ятого курсу «Фінансовий менеджмент і контролінг» та «Інвестиційний менеджмент» кафедрою корпоративних фінансів і контролінгу була організована онлайн-лекція «Обрання професії починається з пізнання свого внутрішнього потенціалу та розумінння свого покликання», яку проводив Дмитро Мусатов, керівник відділу корпоративних фінансів КPMG в Україні. Партнер KPMG розповів про свій шлях до посади, позкрив таємниці співпраці з аудиторськими компаніями та пояснив принципи роботи у фінансовій сфері.

На зустрічі обговорювались актуальні та цікаві теми, які допомогли студентам розібратися з такими питаннями:

• :white_check_mark:Де шукати мотивацію для навчання?
  • :white_check_mark:Чому інвестиції у себе – найцінніші?
  • :white_check_mark:Які навички варто формувати протягом навчання в університеті?
  • :white_check_mark:Що потрібно для побудови успішної кар’єри в консалтингу?
  • :white_check_mark:Консультант - нащо взагалі ця професія?
  • :white_check_mark:Як свідомо обрати для себе професію консультанта?
  • :white_check_mark:Чого буде потребувати від консультанта гарна кар'єра?
  • :white_check_mark:У чому полягає повсякденна робота консультанта?
  • :white_check_mark:Наскільки значний та великий консультаційний бізнес?
  • :white_check_mark:Як переживає пандемію консультаційний бізнес?
  • :white_check_mark:Яку альтернативну кар'єру може обрати для себе консультант з часом?
  • :white_check_mark:Як формується винагорода та заробіток консультантів?
  • :white_check_mark:Чим та як вимірюється успіх консультантів?

Дуже захопливо було слухати історію Дмитра, його професійний шлях та особливості діяльності компанії KPMG та міжнародної мережі фірм-членів KPMG International, яка об'єднує 189 000 професіоналів у понад 150 країнах світу.
Крім того, Дмитро порадив збагачувати свої знання за допомогою корисних ресурсів :

• Фінансових Телеграм-каналів
  • Bloomberg
  • Financial times
  • Дослідженнь та аналітичних матеріалів , які випускають компанії великої 4 та консультанти McKinsey і BCG.

Учасників онлайн-зустрічі хвилювало питання: “ Чи буде затребуваною робота консультанта в умовах діджиталізації через декілька років?”. На що вони отримали переконливу відповідь: ”Поки існує інвестиційний бізнес, поки розвиваються хоч якісь відносини бізнесового характеру, поки є ринкова економіка, до тих пір відбуватиметься застосування консультаційного бізнесу”.

На зустрічі також розкривалися питання працевлаштування для студентів, soft і hard skills для самовдосконалення та розвитку індивідуальності, необхідності володіння корисними навичками, зокрема такими як тайм менеджмент, критичне мислення, швидке прийняття рішень. В професії консультанта час є дуже цінним ресурсом, тож невід’ємним скілом буде швидкий друк «наосліп».

Дмитро зазначив, що оцінити свої вміння можна, відповівши на одне питання: «Чи здатні ви надати пораду, яку б не посоромились розмістити на першій сторінці відомого журналу?»

Для студентів це була чудова нагода дізнатися більше про сферу фінансів у зручному форматі питання/відповідь. Поради, які студенти отримали на лекції підтвердили те, що вони обрали правильний шлях, допомогли розібратися в собі, створили додаткову мотивацію вчитися та на прикладі показали, чого можна досягти, якщо плідно працювати. Дякуємо Дмитру за цікаві і корисні інсайти в корпоративних фінансах.