Засідання Вищої колегії Асоціації українських банків11 Вересня 2020р.

08.09.2020 відбулося перше засідання Вищої колегії Асоціації українських банків, Головою якої є третій Президент України Віктор Андрійович Ющенко, а ЗаступникомГолови Вищої колегії  є д.е.н., професор кафедри банківської справи та страхування ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» Станіслав Михайлович Аржевітін.

Свою доповідь щодо проекту Основних засад грошово-кредитної політики на 2021 рік та середньострокову перспективу представив Заступник Голови Вищої колегії АУБ Станіслав Михайлович Аржевітін. Члени Вищої колегії ретельно проаналізували документ та висловили свої напрацювання, після чого відбулася плідна дискусія, у якій взяли участь Голова Вищої колегії Віктор Андрійович Ющенко, Заступник Голови Вищої колегії Станіслав Михайлович Аржевітін, Сергій Леонідович Тігіпко, Юрій Іванович Єхануров, Аджунер Шевкі, Валерій Михайлович Геєць, Володимир Семенович Стельмах, Геннадій Дмитрович Чижиков, Іван Геннадійович Фурсін та Петро Петрович Мельник.

За результатами обговорення документу Вища колегія АУБ прийняла низку рішень, які виклала у листі до Голови Ради НБУ Богдана Данилишина. Одночасно до НБУ буде надіслана Аналітична записка Асоціації українських банків до проекту Основних засад ГКП на майбутній рік.

Крім того учасникам дискусії була роздана наукова стаття С. М. Аржевітіна та А. О. Дробязка  щодо неоліберальної моделі економіки та відповідної монетарної політики, опублікована у журналі «Фінанси України», №4, 2020 на тему «Оновлення підходів до обґрунтування антикризової монетарної політики України».