Засідання наукового студентського гуртка12 Грудня 2023р.

Останнє у 2023 р. засідання наукового студентського гуртка «Гроші та кредит» кафедри банківської справи та страхування (керівник – проф. Циганова Н.В.) 04.12.2023 р. було присвячене функціонуванню банківського сектору і кредитних відносин в Україні та на зарубіжних ринках, змінам, яких вони зазнають під впливом глобалізації, поширення фінансових інновацій та трансформації конкуренції.
Презентація студентами результатів своїх досліджень викликала жваву дискусію. Кузьменко Злата (ФУ-201) розповіла про мiжнароднi кредитнi вiдносини України у воєнних умовах, значення міжнародної фінансової допомоги та її вплив на вітчизняний фінансовий сектор. Шапкова Ірина (ФУ-202) проаналізувала діяльність іноземних банків в Україні, їх вплив на банківських сектор та економіку в цілому. Рябоконь Михайло (ФУ-201) та Ковшова Марія (ФУ-202) доповідали про онлайн-банкінг у розвинених країнах та в Україні, його роль у сучасних умовах та перспективи розвитку. Сак Єлизавета (ФУ-201) і Желнова Валерія (ФУ-202) проаналізували стан міжбанківських pозрахунків в Україні у воєнних умовах і внесли слушні пропозиції щодо їх розвитку. Пашковська Ангеліна (ФУ-201) досліджувала конкуренцію на ринку фінансових послуг і доповідала про банки та їх конкурентів на грошовому ринку, стан конкурентного середовища в Україні. Грицик Марія (ФУ-202) презентувала дослідження про діяльність кредитних спілок в Україні в умовах воєнного стану. Під час дискусійного обговорення виступів прозвучало багато цікавих ідей і пропозицій щодо подальшого аналізу і наукових досліджень студентів.
Наступне засідання гуртка відбудеться у лютому 2024 р. На ньому з новими силами студенти-дослідники розглянуть сучасні механізми монетарного регулювання.