Участь професора кафедри І. Івасіва у роботі круглого столу «Політика винагороди – обговорення проблемних питань»03 Квітня 2024р.

У грудні 2023 року Національний банк видав постанову №189 «Про внесення змін до Положення про політику винагороди в банку», якою встановив вимоги до політики винагороди, а також вимоги до положень і звітів про винагороду членів наглядової ради та правління банку, інших осіб, професійна
діяльність яких має значний вплив на профіль ризику банку. Цей документ ґрунтується на положеннях Директиви Європейського Парламенту і Ради 2013/36/ЄС від 26 червня 2013 року про доступ до діяльності кредитних установ і пруденційний нагляд за кредитними установами та інвестиційними
фірмами, Делегованого Регламенту Комісії (ЄС) 2021/923 від 25 березня 2021 року, що доповнює Директиву Європейського Парламенту і Ради 2013/36/ЄС стосовно нормативних технічних стандартів, що встановлюють критерії для визначення відповідальності керівників, функцій контролю, суттєвих структурних підрозділів та значного впливу на профіль ризику суттєвого структурного підрозділу та для ідентифікації співробітників або категорій персоналу, чия професійна діяльність має вплив на профіль ризику установи.
Для обговорення проблемних питань щодо імплементації вимог Національного банку представники банківської спільноти зібрались на круглому столі на тему «ПОЛІТИКА ВИНАГОРОДИ – ОБГОВОРЕННЯ ПРОБЛЕМНИХ ПИТАНЬ», який був організований Національним центром підготовки банківських працівників України та Українською агенцією інвестиційного розвитку. Участь у роботі цього заходу прийняв професор кафедри І. Івасів.
Учасники круглого столу обговорили широке коло актуальних питань, серед яких: додаткові якісні та кількісні критерії для визначення осіб, професійна діяльність яких має значний вплив на профіль ризику банку, додаткові заходи негрошового стимулювання працівників, критерії віднесення підрозділу до переліку суттєвих структурних підрозділів, механізм виплати відстроченої частини винагороди.