Круглий стіл з актуальних питань фінансової грамотності та страхування22 Червня 2021р.

19.05.21 р. відбувся круглий стіл «ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО СТРАХУВАННЯ: ДІАЛОГ ДЛЯ ПОШУКУ НОВОГО ЗМІСТУ»! Круглий стіл проведено за двома тематичними напрямами.
Перший напрям - обговорення ролі вищих навчальних закладів та фінансових установ у підвищенні фінансової грамотності і підписання МЕМОРАНДУМУ про партнерство  та ділове співробітництво між ДВНЗ КНЕУ імені Вадима Гетьмана та ГРОМАДСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ «ДІЛОВИЙ КЛУБ «ПАРТНЕР»!
Об’єднання зусиль сторін-підписантів МЕМОРАНДУМУ було спрямоване на формування фінансової грамотності, податкової культури та культури підприємництва громадян шляхом створення на кафедрі БАНКІВСЬКОЇ СПРАВИ ТА СТРАХУВАННЯ  ЦЕНТРУ ФІНАНСОВОЇ ОСВІТИ!
Сторони мають намір здійснювати співробітництво через поглиблення практичних знань у студентів щодо підвищення фінансової грамотності шляхом включення в учбовий процес проведення лекцій, тренінгів та практичних занять за участю практиків банківського і страхового секторів; застосування соціально-економічного симулятора із управління ресурсами «Життєвий капітал» як багатофункціонального інструменту, що дасть змогу здобувачам на практиці закріпити знання і набути умінь у сфері фінансів, використовуючи різні фінансові інструменти в ігровій формі, зокрема: ведення переговорів та уміння домовлятися; відтворення ризикових ситуацій у веденні бізнесу; формування і реалізація тактики та стратегії  при досягненні поставлених завдань для забезпечення особистої фінансової безпеки; ризикувати і знаходити вихід, співставляти ризики і власну відповідальність;  знаходити  баланс між задоволенням особистих потреб людини та витратами на їх реалізацію.
Нашими спікерами були: СЕРГІЙ ІВАГЛО - президент громадської організації «Діловий клуб «Партнер», організатор Національного проекту з фінансової грамотності,  керівник проекту «Клуби фінансової грамотності в Україні»;
ОЛЬГА ЗИРЯНОВА - заслужений економіст України, доктор філософії у галузі психології, сертифікований аудитор, бізнес-тренер, ведуча освітніх програм з фінансової грамотності;
ВІТАЛІЙ БИСТРАНОВСЬКИЙ - начальник відділу по роботі з корпоративними клієнтами АТ «СК «АРКС».
У межах другого напряму «Законопроект про страхування: діалог для пошуку нового змісту» обговорювали актуальні питання проблемних аспектів законопроекту про страхування, опрацьовували напрями його удосконалення задля сталого розвитку страхового ринку, прогнози щодо майбутніх макроекономічних викликів; розглядали  сучасний стан страхового ринку України протягом 2020 - 2021 рр., виділяли тенденції його розвитку і надавали пропозиції НБУ щодо подолання проблем у його функціонуванні.
Наші спікери: ЛЕСЯ БУРБЕЛЬ - начальник управління методології і регулювання страхового ринку Департаменту методології і регулювання діяльності небанківських фінансових установ НБУ;
ВЯЧЕСЛАВ ЧЕРНЯХОВСЬКИЙ - Генеральний директор Асоціації «Страховий бізнес»;
СЕРГІЙ ІНШАКОВ - Президент Федерації страхових посередників України.
У роботі круглого столу, який відбувся в режимі ZOOM прийняли участь 92 учасники, а саме, представники влади та бізнесу, науковці, викладачі, студенти КНЕУ та інших вищих навчальних закладів.