Робочі засідання проєктної групи ОПП «Банківський менеджмент» магістерського рівня18 Жовтня 2022р.

Протягом жовтня 2022 р. на кафедрі відбулася низка засідань та робочих зустрічей проєктної групи магістерської ОПП «Банківський менеджмент». Обговорили пропозиції щодо внесення змін до ОПП, розглянули зарубіжний досвід та формування освітніх програм для підготовки банкірів, а також освітні програми з підготовки фахівців для банківської системи у вітчизняних ЗВО. До обговорення залучилися магістри Артем Стрибайло та Катерина Пономаренко, які висловили власне бачення щодо наповнення та змісту ОПП. Зокрема, К. Пономаренко, яка стажувалася в НБУ, а зараз проходить там практику надала пропозиції щодо посилення уваги до ділової англійської мови, яке необхідно в міжнародних комунікаціях. Ознайомлення з освітніми практиками підготовки фахівців для фінансового сектору в Європейських вузах  показало, що переважно університети готують фахівців більш широкого спрямування для сфери фінансів в цілому, не виокремлюючи саме банківських фахівців. Члени проектної групи  зосередили увагу на тих зарубіжних практиках, досвід яких доцільно впроваджувати в освітню програму. Зокрема, було проаналізовано освітні програми схожого фахового спрямування у Краківському економічному  університеті (Краків, Польща), Економічному університеті у Познані (Познань, Польща), Лондонській школі економіки (м. Лондон, Англія). Член проєктної групи Надія Баріда поділилася досвідом, набутим під час міжнародного стажування в Бременському Університеті (м. Бремен, Німеччина), щодо змісту освітніх програм та інтерактивних методів викладання.

Огляд вітчизняного освітнього простору показав, що освітніх програм схожого спрямування залишилося небагато, це: Одеський національний економічний університет (м.Одеса), Західноукраїнський національний університет (м. Тернопіль), Державний торговельно-економічний університет (м. Київ), Державний податковий університет (м. Ірпінь). Проєктна група ознайомилася зі змістом та наповненням освітніх програм цих ЗВО та обговорила, які складові варто запровадити в ОПП  «Банківський менеджмент». За результатами вивчення зарубіжного та вітчизняного досвіду вирішено удосконалити  освітню складову ОПП «Банківський менеджмент», а саме ввести в навчальний процес англомовний тренінг «Ділова англійська мова для фінансистів», посилити ризик-орієнтоване спрямування програми, більше уваги приділити формуванню Soft-skillsдля управлінської гнучкості майбутніх банкірів, розглянути можливість надання свідоцтв та сертифікатів за результатами вивчення окремих дисциплін.