Факультет фінансів

Громадські організації і професійні асоціації

Кафедра корпоративних фінансів і контролінгу активно співпрацює з профільними громадськими об’єднаннями та професійними асоціаціями щодо проведення спільних аналітичних досліджень, проєктів, організації та проведення спеціальних курсів, семінарів, конференцій, симпозіумів, лекторіїв, виставок, тренінгів, хакатонів з актуальної проблематики розвитку корпоративних фінансів і контролінгу.

ГО "Центр прикладних економічних досліджень "СМАРТ" засновано у 2019 році. Наразі громадська організація надає консалтингові послуги щодо аналітичних досліджень у сфері корпоративних фінансів і контролінгу, проведення опитувань та фокус-груп з питань розвитку корпоративних фінансів. В рамках спільних проєктів викладачів кафедри Поліщук Євгенії, Іващенко Алли, Корнилюк Анни та Гернего Юлії, а також студенти  кафедри Журавель Валерії було випущено спільну монографію «Релокація українського бізнесу: його потреби та спроможність приймаючих регіонів» (https://ir.kneu.edu.ua/items/ff0ecd11-bb2b-44c2-8ebb-449c911a631b)
Місія CFA Institute полягає в створенні цінності для професіоналів з управління інвестиціями та взаємодії з інвестиційною індустрією для просування етики, чесності ринку та професійних стандартів практики, що разом створює цінність для суспільства. Щорічно, починаючи з 2016 року,  студенти кафедри приймають участь у CFA Сhallenge та займають призові місця під менторством викладачів: Терещенка Олега, Алексіна Гліба, Гончаренко Ольги. Також спільно з  CFA Institute було започатковано навчальну дисципліну «Етика у корпоративних фінансах» щодо вивчення кращих практик та просування етичних стандартів у бізнесі
ACCA (Association of Chartered Certified Accountants, ACCA) — глобальна професійна бухгалтерська асоціація, яка об’єднує фахівців у сфері фінансів,менеджменту, обліку тааудиту. Асоціація заснована у1904 році в Лондоні, а з вересня 2004 року відкрито регіональне представництво в Києві. Кваліфікація ACCAвідповідає міжнародним стандартам вивчення бухгалтерського обліку, фінансів, оподаткування, етиці, що сприяє швидкому працевлаштуванню здобувачів та побудові успішної кар’єри в державному та приватному секторах економіки, аудиті, іноземних компаніях та започаткуванні власного бізнесу.  Асоціація об’єднує 227 тис. дійсних членів АССА, 544 тис. студентів  з 176 країн світу.  Більше 8,5тис. компаній  світу мають статус акредитованого роботодавця АССА. Більш детально про співпрацю кафедри з АССА за покликанням.
Українська асоціація фінтех та інноваційних компаній — це об'єднання, що має на меті сприяти розбудові вітчизняного ринку фінансових технологій, створенню сильної фінтех-екосистеми та підвищенню фінансової інклюзії в Україні. Асоціація почала працювати у червні 2018 року. З даною асоціацією підписано Меморандум про співпрацю. Щорічно студенти та викладачі кафедри долучаються до організації заходів асоціації, зокрема «Aссess to Finance», «Digital Banking Conference» та «UA FinTech Conference». Також спільно з асоціацією розроблено курс «ФінТех у бізнесі», в рамках якого студенти отримують сертифікати від асоціації. Всеукраїнська асоціація ОТГ
Всеукраїнська асоціація об’єднаних територіальних громад заснована у 2016 році. Асоціація активно співпрацює з державними органами з усіх найважливіших питань регіонального та місцевого розвитку, а також у разі потреби ініціює таку взаємодію. Асоціація вже об’єднала понад 800 громад з усіх регіонів України. Викладачі кафедри разом з асоціацією провели спільне дослідження «Вплив релокації бізнесу на приймаючу територіальну громаду» (http://surl.li/zehjvq)
Недержавна некомерційна професійна організація «Рада адвокатів Київської області» створена у 2012 році. Мета організації є забезпечення прозорості та відкритості адвокатського самоврядування Київщини. У 2021 році дана організація виступила співорганізатором  Всеукраїнської науково-практичної конференції «Забезпечення транспарентності (прозорості) процедур банкрутства в Україні». Даний захід був проведений в офлайно-онлайновому режимі та поєднав ТОП-спікерів з питань банкрутства та санації, юристів та фінансистів, чия колаборація та фахові дискусії сформували нові інсайти на дискусійні питання щодо процедур банкрутства в Україні, детальніше за посиланням https://fef.kneu.edu.ua/ua/depts7/k_corp_finances_controling/news_of_department_34/bankrutstvo/
Громадська організація «Інститут обліку і оподаткування» створена у 2019 році. Громадська організація активно долучена до наукових проєктів молодих вчених кафедри корпоративних фінансів і контролінгу, зокрема до проєкту « Моделі стимулювання розвитку малого та середнього бізнесу в контексті SMART спеціалізації регіонів» (державний реєстраційний номер 0119U001304)», який виконувався за кошти державного бюджету в рамках конкурсу МОНУ.
Громадська організація «Офіс інновацій та трансферу технологій» заснована у 2023 та переважно займається підтримкою та просуванням трансферу технологій та інноваційної діяльності, сприяння побудові ланцюгів «наука – сервіси – бізнес» та розвитку інноваційної економіки України в сучасних умовах. Організація має на меті об’єднати українських лідерів у сфері трансферу технологій у зусиллях щодо навчання, просування та підтримки розвитку академічних досліджень, які змінюють світ та рухають вперед інновації.
CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) - міжнародна професійна асоціація у сфері фінансів бізнесу, управлінського обліку та контролінгу, що сконцентрована на підготовці фахівців з управлінського обліку та фінансового менеджменту, з акцентом на стратегічне управління та прийняття рішень на основі фінансових даних. Сертифікація підтверджує компетентність у галузі управлінського обліку, фінансової аналітики та лідерства. https://myfuture.cimaglobal.com/starting-a-career-in-management-accounting/

 

Остання редакція: 08.10.24