Факультет фінансів

Степура Марина Михайлівна

Кафедра:Кафедра фінансів імені Віктора Федосова
Посада:доцент кафедри фінансів імені Віктора Федосова
Вчене звання:доцент
Науковий ступінь:кандидат економічних наук
Стаж роботи:17 років
Біографія:

З 2006 по 2010 рік працювала в Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана (КНЕУ) на посаді асистента кафедри фінансів та навчалась в аспірантурі без відриву від виробництва. З 2010 по 2013 рік обіймала посаду старшого викладача кафедри фінансів, нині є доцентом кафедри фінансів. У 2011 році успішно захистила кандидатську дисертацію на тему: «Ризик-менеджмент формування податкових доходів бюджету» зі спеціальності: 08.00.08 - «Гроші, фінанси і кредит». З 2015 по 2017 рік обіймала посаду Заступника директора Інституту підвищення кваліфікації КНЕУ. З вересня 2017 року по вересень 2019 року була докторантом кафедри фінансів.

Нині є доцентом кафедри фінансів імені Віктора Федосва Директором центру досконалості викладання КНЕУ та Головою наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених КНЕУ, Співорганізатор бі-національного проекту підготовки PhD-досліджень, Член Експертної ради та Вченої ради КНЕУ, Член робочих груп з акредитації освітніх програм здобувачів трьох рівнів вищої освітиЕксперт з акредитації (ДОУ «Навчально-методичний центр якості освіти»)

Для підвищення фахового рівня проходить стажування в наукових установах країн ЄС, зокрема, восени 2015 року стажувалась в Академічному співтоваристві імені Міхала Балудянського (м. Братислава, Словаччина), зимою 2017 року — в Німецькому університеті адміністративних наук м. Шпайєр (Німеччина), влітку 2018, 2019, 2020, 2021 та 2022 років — в Університеті м. Бремен (Німеччина), восени 2021 року — в Байройтському Університеті (Німеччина), навесні 2022 року — в Університеті Версаль-Сен-Кантен-ан-Івлін (Франція) та Університеті штату Вашингтон (м. Пульман, США) та приймає активну участь у міжнародних семінарах та воркшопах.

Зокрема, за останні 5 років була учасником наукових заходів в Німеччині:  м. Бремен (Університет міста Бремена), м. Мюнхен (EU Business School), м. Шпайєр (Німецький університет адміністративних наук), та м. Лейпциг (Лейпцигський Університет); Іспанії, м. Барселона (EU Business School), Австрії, м. Відень (International Institute for Social and Economic Sciences (IISES)), Китаю, м. Гонг-Конг (Society for Interdisciplinary Business & Economic Research (SIBR). Крім того, Степура М.М. за останні 5 років прослухала більше 200 семінарів та публічних лекцій представників світової фінансової спільноти в рамках проекту Модернізації управління державними фінансами (GIZ), Київської школи економіки (KSE), Інституту економічних досліджень та політики (IERP) (Бремен, Німеччина) тощо.

Член комітету з Інтернаціоналізації Відділу міжнародної академічної мобільності КНЕУ. З 2016 року ініціатор та співорганізатор численних міжнародних науково-практичних заходів з провідними європейськими Університетами – Німеччини, Польщі, Болгарії, тренер Програм підвищення кваліфікації державним службовцям (ННІ ІБО ім. А. Поручника, КНЕУ). Учасник міжнародних науково-дослідних проектів за підтримки DAAD та Erasmus`+ програм. Співорганізатор Green Business School (КНЕУ) та член Громадської організації «CBVS».

Відзначена подяками та грамотами за високі досягнення в інноваційній діяльності КНЕУ (2015, 2016, 2017, 2018, 2019 та 2020 років), за значний вклад у розвиток науки в економічній сфері та активну участь у підготовці висококваліфікованих спеціалістів органами Державної фіскальної служби України (2016, 2017 роки), за високий науово-педагогічний професіоналізм у підготовці переможців конкурсів наукових робіт студентів Захіндоукраїнським національним університетом (2021 рік), Почесною Грамотою за вагомий внесок в організацію та розвиток дослідницької та інноваційної діяльності Університету (2020 рік), за підготовку переможця міжнародного конкурсу накових робіт аспірантів (2021 рік), за вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну нуково-педагогічну діяльність (2021 рік)

Автор понад 100 наукових та науково-методичних праць. Має 4 авторських свідоцтва, публікації в журналах, що входять до науковометричних баз даних Scopus та Web of Science, 4 параграфи в колективних монографіях, 1 підручник у співавторстві, 5 навчальних посібників у співавторстві (4 з яких з грифом МОН), більше 40 тез конференцій (30 міжнародних, в т.ч. 26 після захисту кандидатської дисертації)), приймає активну участь у науково-творчій роботі студентів і молодих вчених та організаційно-просвітницькій діяльності Університету.

Розробник та співрозробник інноваційних курсів для студентів першого та другого освітнього рівня — «Макрофінансовий ризик-менеджмент», «Макрофінансове планування» та «Макрофінанси». З 2017 року співрозробник та Лектор блок-курсу «Публічний сектор та мультирівневе управління» Університету м. Бремен (Німеччина) та Лектор курсів "Оподаткування та децентралізація", "Оподаткування та децентралізація в країнах, що розвивають та з перехідними ринками", "Публічні фінанси та фіскальна стійкість в мультирівневих системах" в Літній школі та "Економіка публічного сектору" в регулярному семестрі факультету бізнесу та економіки Університету міста Бремен (Німеччина), з 2022 року є запрошеним науковцем факультету бізнесу та економіки Університету міста Бремен (Німеччина)

Ініціатор та співкоординатор пілотного проекту дуальної освіти зі спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» в КНЕУ (з 2019 року) в кооперації з аудиторськими компаніями ТОВ «Делойт енд Туш ЮСК Україна» та ТОВ «БЕЙКЕР ТІЛЛІ УКРАЇНА»

За час роботи на кафедрі викладає дисципліни – «Фінанси», «Бюджетна система», «Податкова система», «Фіскальна політика», «Макрофінансовий ризик-менеджмент», «Макрофінансове планування», «Публічний сектор та мультирівневе управління», «Макрофінанси».

Викладає українською та англійською мовами