Факультет фінансів

Підсумки І Всеукраїнського конкурсу учнівських есе "Акули фінансів бізнесу"02 Грудня 2018р.

"Ваше благополуччя залежить від ваших власних рішень"

Джон Д. Рокфеллер

 

     В останній день осені КНЕУ гостинно відчинив свої двері для юних науковців-фінансистів. 30 листопада відбувся заключний етап І Всеукраїнського конкурсу учнівських есе “Акули фінансів бізнесу”, на який з’їхались учні 9-11 класів з усієї України. Захід було проведено кафедрою корпоративних фінансів і контролінгу за підтримки постійного партнера - глобального лідера консалтингових та аудиторських послуг компанії KPMG.

     Чого очікували організатори конкурсу? Насамперед, відшукати талановиту, амбітну молодь, аби надати їй змогу представити власну ідею щодо вирішення актуальних економічних завдань у сфері корпоративних фінансів та бізнесу, допомогти вдосконалити власні ораторські та наукові здібності, дати нагоду відчути атмосферу студентського життя у стінах провідного економічного вузу країни, а головне - знайти однодумців та нових товаришів серед школярів, студентів та викладачів. І ми щиро сподіваємось, що нам це вдалося.

     Конкурс учнівських есе «Акули фінансів бізнесу» був нашим першим кроком на шляху до пошуку юних мислителів та майбутніх фінансистів. Проте на наш заклик відгукнулись 76 учасників з різних куточків нашої країни. Серед них були мешканці Київської, Сумської, Чернігівської, Черкаської, Полтавської, Рівненської, Львівської, Івано-франківської, Дніпропетровської, Донецької, Харківської, Кіровоградської областей, а також міста Києва. Вже на етапі відбору фіналістів журі конкурсу відмітило високий науковий рівень та креативність робіт школярів, які серйозно заглибились у такі дорослі проблеми, як створення власного бізнесу, уникнення банкрутства, оптимізація оподаткування, протидія тіньовій економіці, формування якостей успішного фінансового менеджера тощо.

     За результатами відбору було визначено 15-ку лідерів, які й завітали до нас 30 листопада, аби особисто представити результати свого дослідження та поборотись за перемогу. Отож, фіналістами конкурсу стали:

• Білецька Марина «Бізнес у тіні: як позбутися проблеми?» (ЗОШ І-ІІІ ступенів, с. Степань, Сарненський р-н, Рівненська обл. Н.к. - Мурза Юрій Михайлович)

• Бойцова  Софія  «Власний бізнес: з чого починати?» (Ліцей політики, економіки, права та іноземних мов, м. Київ. Н.к. - Бут Світлана Юріївна)

• Воловіченко Діана «Фінансовий консалтинг та аудит» (ЗОШ І-ІІІ ступенів № 26 ім. І.Ф. Момота, м. Черкаси. Н.к. - Панченко Наталія Олександрівна)

• Волощак Христина «Інформаційні та цифрові технології у фінансах компанії» (Гімназія ім. Івана Труша, м. Броди, Львівська обл. Н.к. - Білостоцька Ірина Богданівна)

• Дядя Дарина «Власний бізнес: з чого починати?» (ЗОШ I-III ступенів № 7, м. Прилуки, Чернігівська обл. Н.к. - Склярова Вікторія Юріївна)

• Зотов Євген «Заповіді успішного фінансового директора» (ЗОШ I-III ступенів №65, м. Маріуполь, Донецька обл. Н.к. - Добровольська Світлана Вікторівна)

• Кагарлицький Роман «Що робити з прибутком та Cash Flow: проблема вибору підприємця» (НВО «Перша Білоцерківська гімназія» - школа I ступеня, м. Біла Церква, Київська обл. Н.к. - Москаленко Василь Анатолійович)

• Каращук Ліна «Власний бізнес: з чого починати?» (НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів імені С. В. Васильченка - гімназія», смт. Драбів, Черкаська обл. Н.к. - Калач Інна Вікторівна)

• Лещенко Сабіна «Заповіді успішного фінансового директора» (Іванківський районний ліцей, м. Іванків, Київська обл. Н.к. - Димарчук Тетяна Вікторівна)

• Паськів Софія «Власний бізнес: з чого починати?» (Гімназія ім. Івана Труша, м. Броди, Львівська обл. Н.к. - Білостоцька Ірина Богданівна)

• Пилипчук Марта «Заповіді успішного фінансового директора» (НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 – гімназія», м. Радивилів, Рівненська обл. Н.к. - Фаєвська Тамара Вікторівна)

• Поліщук Маргарита «Заповіді успішного фінансового директора» (Ліцей політики, економіки, права та іноземних мов, м. Київ. Н.к. - Бут Світлана Юріївна)

• Половинкін Сергій «Власний бізнес: з чого починати?» (Варварівська філія І-ІІ ступенів КЗ НВК «Долинська гімназія-ЗШ І-ІІІст. №3», с. Варварівка, Івано-франківська обл. Н.к. - Яценко Світлана Володимирівна)

• Романюк Софія «У пошуках грошей, або як підприємству профінансувати свій бізнес» (НВО «Перша Білоцерківська гімназія» - школа I ступеня, м. Біла Церква, Київська обл. Н.к. - Москаленко Василь Анатолійович)

• Тарабукіна Дар`я «Вберегтись від банкрутства: місія нездійсненна?» (ЗОШ фізико-математичного профілю №12, м. Чернігів, Н.к. - Гірчак Наталія Леонідівна)

     Захист викликав захоплення як у членів журі, так і в присутніх гостей. Адже ми побачили і яскраві виступи, і жваву дискусію, і сильних юних ораторів, чиї виступи були доповнені не менш вражаючими презентаціями.

 

 

     Вибір призерів був складним і потребував злагодженої та кропіткої роботи журі. Адже кожен з учасників уже став переможцем у наших очах, і відібрати найкращих було для нас непосильним завданням. В результаті запеклого обговорення було вирішено присудити:

І місце - Христині Волощак

ІІ місце - Сергію Половинкіну та Діані Воловіченко

ІІІ місце - Євгену Зотову, Дар’ї Тарабукіній та Дарині Дяді.

     Решта учасників отримали сертифікати, які засвідчили їх винятковий талант у різноманітних номінаціях.

     Із заключним словом виступили представник компанії KPMG, яка вручила пам’ятні призи нашим переможцям, а також голова журі конкурсу, д.е.н., професор, завідувач кафедри корпоративних фінансів і контролінгу Олег Олександрович Терещенко. Він підбив підсумки змагань, привітав усіх учасників із успішним завершенням конкурсу та наголосив на важливості для молодого покоління знання основ фінансової грамотності. Насамкінець, Олег Олександрович побажав успіхів усім присутнім у нових починаннях і висловив сподівання на продовження знайомства із молодим поколінням дослідників та «акул фінансів бізнесу» у форматі таких конкурсів наступного року.

     Кафедра корпоративних фінансів і контролінгу висловлює щиру подяку учням-учасникам, їх науковим керівникам за активну підготовку та підтримку своїх підопічних, а також батькам за те, що в Україні зростають такі обдаровані, допитливі та розумні юнаки й дівчата. Сподіваємось, що колись вони оберуть свою професію саме у сфері фінансів бізнесу та інвестицій і стануть частинкою нашої великої університетської родини.

 

     Щоб побачити більше фото, перейдіть за посиланням.