IІ етап всеукраїнської студентської Олімпіади зі спеціальності «Фінанси» (Приклад завдання)13 Квітня 2012р.

Приклад завдання на олімпіаду ІІ тур

Теоретичні питання проблемного характеру

1. Вплив глобалізаційних процесів на розвиток державних фінансів України.
  2. Розкрийте основні напрямки державного регулювання фінансової діяльності підприємств.
  3. Охарактеризуйте існуючу систему регулювання фінансового ринку в Україні. Оцініть її ефективність з точки зору держави. Які б регуляторні заходи Ви запропонували для розв’язання існуючих проблем у сфері захисту прав інвесторів на фінансовому ринку?
  4. Вимоги законодавства України щодо здійснення перестраховувальних операцій.

Тести (по п’ять тестів з кожної дисципліни
(вірною є лише одна відповідь):
«Фінанси»

1. Класичні принципи оподаткування А. Сміта передбачають:

а) буржуазії слід надати податковий імунітет;
б) податки мають сплачувати усі члени суспільства;
в) у разі зростання державних потреб необхідно підвищувати ставки податків;
г) для найкращого збирання податків доцільно застосовувати відкупну систему;

д) всі відповіді (А – Г) – невірні.

«Фінанси підприємств»

2.  Які показники відносяться до групи показників ліквідності та платоспроможності підприємства:

а) маневреність власних оборотних коштів;
б) коефіцієнт покриття;
в) частка оборотних коштів в активах;
г) коефіцієнт зносу;
д) немає правильної відповіді.

«Фінансові ринки»

Згідно законодавства України, депозитарій може бути організованим у наступній організаційно-правовій формі:

а)      товариства з обмеженою відповідальність або акціонерного товариства;
б)      акціонерного товариства;
в)      публічного акціонерного товариства;
г)       немає чітких вимог у законодавстві.

«Страхування»

1. Перші відомі науці страхові організації створювалися у формі:

а) товариств взаємного страхування;
б) товариств з повною відповідальністю;
в) акціонерних товариства;
г) товариства з обмеженою відповідальністю.

Задача. «Фінанси підприємств»

Загальний розрахунковий обсяг виробництва був визначений підприємством у 2 400 тис. од., у тому числі по роках: 1 рік – 400 тис. од., 2 рік – 700 тис. од., 3 рік – 500 тис. од., 4 рік – 800 тис. од. Первісна вартість обладнання – 840 тис. грн., а його ліквідаційна вартість – 12 тис. грн.

Визначити суму амортизаційних відрахувань на одиницю продукції та балансову вартість обладнання, щорічну суму нарахованої амортизації та накопичену амортизацію з урахуванням щорічних фактичних обсягів виробництва.

Задача.«Фінансові ринки»

Облігації були придбані у 2010 за ціною 970 грн. при номіналі у 1000 грн. Купонна ставка впродовж цього періоду становила 16%. Дата погашення – 2013 рік. Визначте, чи не було б привабливішим покласти ці кошти на депозитний рахунок під 18% річних (розрахувати середньорічну дохідність до погашення)?

Задача.«Страхування»

Власник автомобіля уклав договір його страхування на суму 300 тис. грн.:

•  строк дії договору страхування – 1 рік (з 1 січня 2010 р. до 31 грудня 2010 р.);
  •  розмір тарифу – 5,0 %;
  •  величина безумовної франшизи – 1,0 % від суми збитку;
  •  враховується амортизаційний (фізичний) знос.

3 травня 2010 р. стався страховий випадок, в результаті якого автомобілю було завдано збитків. За висновком експерта сума відновлювального ремонту буде складатися з наступних статей:

• вартість відновлювальних робіт – 65 тис. грн.;
  • вартість замінних деталей – 180 тис. грн.

Коефіцієнт амортизаційного (фізичного) зносу замінних деталей автомобіля склав 15,0 %.
Визначити розмір страхового відшкодування.