I Міжнародна науково-практична конференція:" Нові форми грошей та фінансових активів:становлення, перспективи , ризики"30 Листопада 2017р.

Прес-реліз конференції

29 листопада 2017 року на базі ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» відбулась IМіжнародна науково-практична конференція «Нові форми грошей та фінансових активів: становлення, перспективи, ризики», яка зібрала фахівців в області технологій blockchainта криптовалют, науковців, юристів, політиків і громадських діячів. Ця подія в стінах ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» стала комунікаційним майданчиком для проведення дискусій щодо перспектив і ризиків розвитку криптовалют, технологій blockchain(економічні, правові, технологічні аспекти). Організаторами конференції виступили Рада Національного банку України;, Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, Інститут економіки та прогнозування НАН України, ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», Громадська колегія Ради Національного банку України, Державний вищий професійний інститут ім. проф. Станіслава Тарновського (м.Тарнобжег, Польща), Вища соціально-економічна школа (м. Пшеворськ, Польща), УО «Білоруський державний економічний університет» (Мінськ, Білорусь), ДНУ «Інститут економіки Національної академії наук Білорусі» (Мінськ, Білорусь). Організаційним комітетом конференції виступила кафедра банківськоїсправи ДВНЗ «КНЕУ ім.В.Гетьмана».
Захід проводився у двох форматах – пленарне засідання і круглий стіл.
Конференція викликала підвищений інтерес серед наукового та експертного середовища,  студентів, державних регуляторів фінансових ринків. В роботі конференції прийняло участь більше 250 осіб.

Серед основних спікерів конференції – академік Геєць Валерій Михайлович; член-кор. Гриценко Андрій Андрійович, член-кор. Єфіменко Тетяна Іванівна; екс-прем’єр-міністр України Єхануров Юрій Іванович; член Ради НБУ Фурман Василь Миколайович; керівник проектів та програм Департаменту відкритих ринків НБУ Бахтарі Емал Аюбович; голова правління ПрАТ «Українська міжбанківська валютна біржа» Гулей Анатолій Іванович; управляючий партнер CapitalTimesНайман Ерік Леонтійович; керуючий партнер консалтингової компанії "Фінансова студія" Невмержицький Євген Іванович; запрошений професор Київської школи економіки Козлов Сергій Олександрович; засновник DustributedLabПавло Кравченко та інші.
Роботу конференції відкрив ректор ДІНЗ «Київський національний економічний університет ім.В.Гетьмана» професор Лук’яненко Дмитро Григорович, звернувши увагу в своєму виступі на те, що сьогодні з зв’язку з поширенням використання технологій Blockchainта криптовалют виникає більше питань, чим відповідей. І саме на таких комунікаційних майданчиках потрібно разом знаходити відповіді на ці питання.
Підсумком конференції стали пропозиції:
   Використовувати комунікаційний майданчик університету для подальшого проведення конференцій з даного напряму.
   Опублікувати матеріали конференції у вільному доступі (відеоматеріали, презентації, збірник наукових матеріалів).
   Створити робочу групу з числа учасників конференції щодо розробки аналітичної доповіді для регуляторів фінансових ринків.
Також варто сказати, що на наступний день після проведення конференції (30.11.17р.) відбулось звернення фінансових регуляторів країни щодо статусу криптовалют в Україні. Це ще раз підтверджує мету подальшого обговорення на конференціях питань використання технологій blockchainта криптовалют, їх подальшого розвитку та ризиків, пов’язаних з цим.