Відбулось обговорення ОПП «Банківський менеджмент» на розширеному засіданні проектної групи16 Травня 2023р.

16 травня 2023 року відбулося відкрите розширене засідання проєктної групи ОПП «Банківський менеджмент». У розширеному  засіданні взяли участь запрошені стейголдери освітньо-професійної програми: члени Професійного дорадчого комітету факультету фінансів, науковці з інших вузів, здобувачі освіти магістерського та бакалаврського рівня, роботодавці, які разом з членами проєктної групи обговорили Проєкт ОПП «Банківський менеджмент». На засіданні були присутні: Президент Асоціації українських банків  А. Дубас,   Голова Наглядової Ради «Європейський промисловий банк», д.е.н., В. Романчукевич, д.е.н., проф., завідувачка кафедри фінансів Києво-Могилянської академії І. Лук’яненко, д.е.н., проф. Державного податкового університету  О.Береславська,  випускник ОПП С. Ярошенко, здобувачі ОПП «Банківський менеджмент» М.Баковецький та Т. Лошак, здобувачка бакалаврського рівня Д. Козачук.

Члени проєктної групи разом зі стейголдерами обговорили завдання, зміст та майбутні структурні компоненти освітньої програми. Наголошено, що нові професійні навички мають відповідати трендам поступу економіки і суспільства, а їх формування є задачею сьогоднішнього дня у вищій освіті, а не віддаленою перспективою.  Учасники засідання відмітили турбулентність на сучасних глобальних фінансових ринках та нові банкрутства великих банків, високі геополітичні, економічні та суспільні ризики, які вимагають від сучасних фахівців фінансово-банківського менеджменту спеціальних компетентностей і вмінь своєчасного виявлення та об’єктивної оцінки ризиків, навичок ефективного управління бізнесом та попередження банківських криз і дефолтів, як на мікрорівні, так і на макроекономічному, системному рівні.  Такі зміни ставлять нові виклики та задачі перед науковою спільнотою та представниками вищої освіти щодо формування нової якості освітньо-професійних програм магістерського рівня, випускники якої здатні вирішувати складні задачі управління бізнесом, інноваціями, прогнозувати майбутні тренди розвитку, ідентифікувати стратегічні ризики та діяти на випередження.

На засіданні обговорили представлений Проєкт ОПП «Банківський менеджмент» та відмітили, що програма якісно оновлена, але поряд з цим в ній вдалось зберегли найкращі традиції ґрунтовної підготовки фахівців та  врахувати нові виклики і задачі формування новітніх професійних компетенцій і навичок майбутнього банківського менеджера. Зокрема, запроваджено нову навчальну дисципліну «Оцінка нерухомості в ризик-менеджменті», після вивчення якої здобувачі отримають свідоцтво Оцінювача нерухомого майна. Це розширить професійні компетенції здобувачів, вони будуть здатні виконувати професійні обов’язки оцінювача, прогнозувати тенденції розвитку ринку нерухомості, іпотечного ринку, управляти кредитним ризиком банку на основі оцінки заставної вартості та прогнозування її динаміки.

Також, було підкреслено необхідність формування у майбутніх магістрів з банківського менеджменту навичок бізнес-лідерів майбутнього, здатних ефективно управляти бізнес-процесами та ризиками, швидко приймати нестандартні управлінські рішення в мінливих умовах, високого рівня адаптивності, когнітивної гнучкості та ефективної міжособистісної комунікації. Саме так, було зосереджено увагу на важливості і своєчасності впровадження тренінгу «Управлінські рішення та бізнес-комунікації в банку».

Час динамічних змін в технологіях, стрімкий розвиток штучного інтелекту, ставлять нові не стандартні задачі бізнес-менеджменту.  Професійні компетенції майбутнього повинні включати знання та навички з технологій, що змінюються швидко, таких як штучний інтелект, машинне навчання, блокчейн та інші. Крім того, важливими є здатність до аналізу даних та їх інтерпретації, комунікаційні навички, креативність та інноваційний підхід до розв’язання проблем, здатність генерувати нові ідеї.

Зазначені компетенції сформують нові вибіркові дисципліни освітньої програми, такі як: DataMining, Python  для DataScience, Фінансові екосистеми. Запропоновано рекомендувати нову редакціюОПП «Банківський менеджмент» до затвердження на Вченій раді КНЕУ.