Факультет фінансів

Міждисциплінарний тренінг Корпоративні фінанси та інституції (з окремим модулем англ. мовою)

Анотація:

Міждисциплінарний тренінг «Корпоративні фінанси та інституції» є важливою підсумковою складовою для підготовки магістрів освітньо-професійної програми «Фінансовий менеджменті контролінг» у галузі знань «Управління та адміністрування» за спеціальністю «Фінанси, банківська справа та страхування та фондовий ринок». Тренінг дозволяє узагальнити і систематизувати набуті здобувачами знання, а також перевірити і закріпити практичні навички з прийняття фінансово-інвестиційних рішень як на рівні крупних міжнародних корпорацій, так і невеликих корпоративних підприємств.

Міждисциплінарний тренінг «Корпоративні фінанси та інституції» об'єднує концепції та методи інституційної економіки та корпоративних фінансів, досліджуючи їхню спільну точку зору на те, як правила формують поведінку та як поведінка породжує правила. Цей тренінг досліджує концептуалізації інститутів, визначає їхній вплив на корпоративні фінанси та розглядає, як вони формують поведінку компаній та інвесторів. Тренінг охоплює широкий спектр тем, включаючи корпоративні фінанси, та інституційні аспекти фінансового управління. Здобувачі отримають можливість ознайомитися з основними принципами функціонування фінансових інституцій. Студенти ознайомляться з роллю фінансових установ та ключових гравців, таких як банки, інвестиційні банки, фонди приватного власності, венчурні фонди, компанії з управління активами. Тренінг також розглядає аспекти ефективного корпоративного управління, зосереджуючись на впливі структур власності та контролю на рішення у фінансах та інвестиціях. Обговорюються практики корпоративного управління в різних країнах, включаючи роль ради директорів, ринку корпоративного контролю та різниці між країнами з різним правовим підґрунтям.

Програма тренінгу була розроблена спільно з професором кафедри інституційної економіки Університету Філіппса в Марбурзі (Німеччина), доктором економічних наук Елізабет Шульте (E. Schulte), що сприяє інтеграції теоретичних концепцій із сучасними трендами у світі корпоративних фінансів та інституцій.

Міждисциплінарні зв’язки: як дисципліна завершального етапу циклу практичної підготовки, міждисциплінарний тренінг «Корпоративні фінанси та інституції» узагальнює знання та навички здобувачів з таких спеціальних дисциплін, як: «Інновації в корпоративних фінансах», «Фінансовий менеджмент», «Макрофінанси: поглибленийкурс», «Фінансовий контролінг: поглиблений курс»  та ін.  Скоординована спільна робота викладачів з двох університетів з використанням міждисциплінарного підходу та імплементації європейських стандартів якості освітнього процесу дозволила інтегрувати велику кількість базових понять та прийомів загальнотеоретичних і спеціальних дисциплін.

Мета проходження міждисциплінарного тренінгу – завершити формування цілісного уявлення щодо майбутньої професії та комплексу компетенцій, які були набуті ними у процесі вивчення дисциплін фахового спрямування для подальшої роботи за спеціальністю, а також сформувати стійкий інтерес до професії у сфері фінансового менеджменту і контролінгу, а також розвитку комплексу компетенцій у галузі корпоративних фінансів та інституцій, враховуючи аспекти євроінтеграції. Здобувачі матимуть можливість ознайомитися з викликами та можливостями, які надає європейська інтеграція в галузікорпоративних фінансів, а також розглянуть вплив стандартів та регуляцій Європейського союзу та Сполучених Штатів Америки на фінансовий сектор.

Завдання міждисциплінарного тренінгу: формування вміння застосовувати сучасні методи, прийоми та інструменти для прийняття фінансових рішень, зокрема:

  • Формування цілісного уявлення - розширення розуміння учасників про ключові аспекти корпоративних фінансів та інституцій, враховуючи їх взаємозв'язок.
  • Розрізнення шкіл та поглядів - освоєння різних концепцій інститутів та корпоративних фінансів, аналіз перспектив від різних шкіл економічної думки.
  • Формування поглядів інституціональної економіки - розкриття і визначення учасниками ключових принципів та поглядів, що є характерними для інституціональної економіки.
  • Розуміння етапів формування та зміни інституцій - вивчення способів створення та можливих змін інституцій, враховуючи динаміку сучасного економічного середовища.
  • Дослідження впливу фінансових інституцій на поведінку підприємств та інвесторів - аналіз ролі фінансових установ, таких як банки, інвестиційні банки, фонди приватної власності, венчурні фонди, компаній з управління активами у формуванні рішень у корпоративних фінансах.
  • Вивчення інформаційних недосконалостей та прийнятті правильних рішень - ознайомлення із концепціями відхилень від ідеальних ринків та аналіз методів розв'язання проблем інформаційних недосконалостей.
  • Розгляд інструментів та технік управління викликами неповної інформації - вивчення різноманітних інструментів та технік, які компанії можуть використовувати для управління викликами неповної інформації в галузі корпоративних фінансів.
  • Аналіз впливу форми власності в контексті корпоративного управління -глибоке дослідження того, як структури власності та контролю впливають на фінансові та інвестиційні рішення підприємств, а також вивчення механізмів корпоративного управління.
  • Ознайомлення з євроінтеграцією - розуміння взаємозв'язку між корпоративними фінансами та євроінтеграцією, вивчення впливу стандартів та регуляцій ЄС на фінансовий сектор.
  • Формування комплексу компетенцій для подальшої професійної роботи -розвиток учасниками широкого спектру навичок і знань, необхідних для успішної роботи в галузі корпоративних фінансів, зокрема у контексті євроінтеграції.
  • Стимулювання стійкого інтересу до професії - стимулювання зацікавленості та поглиблення інтересу у сфері корпоративних фінансів.
  • Вдосконалення та розвиток спілкування та використання іноземної мови - розвиток навичок ефективного використання іноземної мови для представлення та обговорення концепцій у галузі корпоративних фінансів та інституцій.

Предметом проходження міждисциплінарного тренінгу «Корпоративні фінанси та інституції» є сукупність економічних відносин, що виникають між суб’єктами господарювання різних рівнів, форм власності, зокрема у сфері корпоративних фінансів та інституцій, а також фахова підготовка фахівців з фінансового менеджменту і контролінгу.

Робоча програма Методичні матеріали НД "Міждисциплінарний тренінг Корп. фін. та інституції" для ОП «Фінансовий менеджмент і контролінг», 2023 р.