Факультет фінансів

Антикризовий фінансовий менеджмент

У сучасних вітчизняних умовах господарювання, зокрема, різкого уповільнення економічної активності через негативний вплив спочатку карантинних обмежень під час пандемії, з 2022 року - через військову агресію рф, засвоєння основ антикризового фінансового управління набуває особливого значення, оскільки своєчасне впровадження адекватних превентивних, у разі необхідності оздоровчих заходів, є ефективним запобіжним інструментом фінансового менеджменту на підприємствах та передумовою стабілізації економіки країни в цілому. Питання вивчення механізму попередження та боротьби з неплатоспроможністю є актуальним для українських підприємств незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності. Ефективне антикризове управління має важливе національне та соціальне значення, оскільки від стабільного фінансового стану суб’єктів підприємництва залежить рівень життя населення, соціальна рівновага та стабільність у країні. Водночас банкрутство підприємств призводить до безробіття, низького рівня життя, соціальної напруги та конфліктів між суб’єктами фінансових відносин. Навчальна дисципліна «Антикризовий фінансовий менеджмент» передбачає поглиблене вивчення теоретичних і методичних основ, а також економіко-правових аспектів антикризового фінансового менеджменту.

Мета вивчення навчальної дисципліни – формування у здобувачів вищої освіти базових теоретичних знань і практичних навичок, необхідних для виконання завдань з антикризового фінансового менеджменту, діагностики фінансової кризи на підприємстві, управління фінансовою санацією, реструктуризації суб’єктів господарювання, у сучасних умовах ведення бізнесу.

Завдання навчальної дисципліни полягає у формуванні у здобувачів цілісної системи професійних компетентностей (знань, прикладних вмінь та навичок) щодо теоретичних та методичних основ антикризового фінансового менеджменту, діагностики фінансової кризи, управління фінансовою санацією підприємств, а також практичних навичок, пов’язаних з проведенням контролінгу, санаційного аудиту, реструктуризації. У результаті вивчення дисципліни здобувачі повинні засвоїти елементи дослідницької діяльності, принципи організації, методику й технології антикризового управління фінансами, управління фінансовою санацією підприємств, навчитися проводити авторські дослідження, зокрема, в частині збору інформації, теоретичних посилок та робочих гіпотез, вибору методики та методів проведення діагностики фінансової кризи та/або санаційного аудиту з метою прийняття ефективних управлінських рішень щодо впровадження антикризових заходів на підприємстві.

Предмет вивчення навчальної дисципліни є система фінансово-економічних, організаційних та правових відносин, які виникають в процесі антикризового фінансового управління підприємством, санації, реорганізації, банкрутства суб’єктів підприємництва

Робоча програма НД "Антикризовий фінансовий менеджмент" для ОП "Фінансовий менеджмент і контролінг", 2024 р.

Методичні матеріали НД "Антикризовий фінансовий менеджмент" для ОП "Фінансовий менеджмент і контролінг", 2024 р.

Архів