Факультет фінансів

Результати опитування випускників освітніх програм другого (магістерського рівня) кафедри корпоративних фінансів і контролінгу27 Грудня 2022р.

У грудні 2022 кафедра корпоративних фінансів і контролінгу провела анонімне опитування з метою покращення якості підготовки здобувачів вищої освіти за освітніми програмами «Фінансовий менеджмент і контролінг» та “Інвестиційний менеджмент” другого (магістерського) рівня вищої освіти. Результати опитування засвідчили наступне:

Усі респонденти були єдині в думці, що під час вступу на ту чи іншу пограму вони не зустліи якихось труднощів:

 

Позитивним є те, що переважна більшість випускників позитивно оцінила якість знань, які вони отримали у магістратурі:

Усі респонденти за обома освітніми програмами засвідчили, що мали достатньо годин для самостійної роботи.

Водночас певна частина студентів у ході навчання стикалася з проблемами вибору дисциплін вибіркового циклу: 18,2 % засвідчили наявність таких труднощів за програмою “Інвестиційний менеджмент” та 14,3 % - за програмою «Фінансовий менеджмент і контролінг».

Позитивним є момент, що понад 90 % опитаних вважають зрозумілою процедуру оцінювання на практичних (семінарських) заняттях, однак незначна частка студентів, які вступали до КНЕУ з інзих ВНЗ стикалися з певними труднощами на початку навчання. Водночас коли справа дійшла до іспитів та заліків, то на цьому етапів пробем не виникало:

На жаль, певні проблеми були виявлені за напрямком соціального супроводу навчання: найбільше нарікань було на гуртожитки та роботу деканату. Водночас доступ до ресурсів бібліотеки та психологічну підтримку наші випускники оцінили на високому рівні.

Щодо якості освітнього процесу, то на обох програмах його цілком позитивно. Лише незначна частина респондентів виявили незадоволення навчально-методичним забезпеченням. Останнє ставить перед викладачами завдання щодо його оновлення та доповнення.

IMG_256

Також переважна більшість здобувачів засвідчили, що до аудиторних занять на тій чи іншій освітній програмі залучалися професіонали-практики, експерти у галузі, представники роботодавців.

Найбільш проблемним виявилось питання організації навчального процесу під час карантину та війни. 25-28 % студентів мали із цим труднощі, які доповнювались пригніченим психологічним станом викладачів та студентів. Це ставить перед нами задачу розробки актуальних заходів щодо покращення ментального здоров'я в університеті.

Одним з найбільш позитивних показників ми вважаємо відсутність фактів корупції, а також визнання нашими випускниками зусиль щодо їх подальшоно працевлаштування:

Також ми вважаємо добрим сигналом той факт, що понад 85% студентів визнали наявність за програмами практичної підготовки, що дозволяє здобути компетентності, необхідні для подальшої професійної діяльності. Ті, хто не змогли визначитись, вказали на те, що зможуть відповісти на це запитання лише після працевлаштування. Водночас кафедра повністю забезпечує своїх здобувачів базами практики:

Усі опитані магістри ОПП “Фінансовий менеджмент і контролінг” єдиноголосно рекомендували би її для своїх знайомих.

На це саме питання позитивну відповідь дали 90,9 % магістрів за програмою “Інвестиційний менеджмент”, а ті, що не змогли визначитись і примітках зазначили, що вибір має бути індивідуальним з урахуванням вподобань та інтересів здобувачів вищої освіти.

Також у примітках випускники обох програм відзначали високий професіоналізм професорсько-викладацького складу, позитивний мікроклімат в колективі, цікаві лекції та практичні заняття, також інтерес до окремих дисциплін. Серед побажань магістрів варто відмітити прагнення до ще більше практичної підготовки, кейсів, симуляцій та вивчення суміжних курсів, пов'язаних з технологіями.