Гостьова лекція: Value at Risk in financial risk management27 Жовтня 2024р.

У рамках дисципліни «Прикладні корпоративні фінанси» для студентів ОП «Фінансовий менеджмент і контролінг» 25 жовтня 2024 р. була проведена гостьова лекція Value at Risk in financial risk management. Спікером був доктор економічних наук, експерт у сфері інвестиційного консалтингу, сертифікований член CFA Institute and CFA Society Ukraine В. Хохлов. У заході прийняли участь також студенти ОП Інвестиційний менеджмент, а також студенти четвертого курсу ОП Корпоративні фінанси (бакалаврський рівень).

VaR – це складний показник, який характеризує величину збитку (втрату вартості), яка може настати у певному періоді з певною максимальною ймовірністю. Іншими словами, VaR – це ризик втрати вартості від інвестицій протягом певного періоду за визначеного «рівня довіри». Доповідач досить детально з теоретичної та прикладної точок зору ознайомив студентів із ключовою ідеєю інструменту Value at Risk, а також із технікою його застосування на практичному прикладі. Окрім цього увага була сфокусована на процесі ретестування (Backtesting) VaR. Під час лекції студенти з’ясували сильні та слабкі сторони інструменту, а також основні сфери його застосування (банківські установи).  Окрім цього, як представник авторитетної спільноти фахівців у сфері фінансової та інвестиційної аналітики (CFA), В. Хохлов розповів слухачам про особливості CFA та про сучасні тренди розвитку фахових компетентностей у сфері фінансового та інвестиційного менеджменту.