Факультет фінансів

Кафедра корпоративних фінансів і контролінгу оприлюднила результати дослідження задоволеності випускників за 2022 рік28 Лютого 2022р.

Дослідження виконано на замовлення Гаранта професора Бабяк Н. Д. освітньої програми другого (магістерського) рівня вищої освіти “Фінансовий менеджмент і контролінг”. У дослідженні взяли участь здобувачі - випускники денної, заочної та дистанційної форм навчання. Опитування проводилось анонімно, в період з 20 грудня 2021-10 лютого 2022 рр.

Метою дослідження є оцінка загального рівня задоволеності здобувачів та виявити можливі напрями для подальшого покращення освітнього процесу. Оцінюються такі ключові аспекти, як якість навчального процесу, доступ до практичної підготовки, зрозумілість процедур оцінювання, вирішення проблем та підтримка здобувачів. Рівень активності склав більше 75% від загальної кількості випускників.

Ключові висновки:

  1. При оцінці навчального процесу 85% опитаних відзначили, що кількість годин для самостійної роботи була достатньою, що свідчить про добре структуровану організацію навчального процесу. 79% респондентів підтвердили, що освітнє середовище є безпечним для життя і здоров’я, але це на 11% менше, ніж попереднього року, що вказує на потребу в додаткових заходах для покращення психічного здоров'я здобувачів.
  2. Оцінюючи зрозумілість процедур, 99% здобувачів вказали на зрозумілість процедур проведення заліків та іспитів, що є значним досягненням кафедри у порівнянні з попередніми результатами. Проте лише 73% вважають процедуру підсумкового контролю зрозумілою, що вимагає подальшого вдосконалення комунікації на цьому етапі.
  3. 78% здобувачів задоволені увагою університету до заходів, що сприяють подальшому працевлаштуванню, але є необхідність посилити практичну підготовку, адже лише 68% відзначили її відповідність професійним потребам. 79% опитаних вказали на активну участь професіоналів-практиків у навчальному процесі.
  4. Значна частка здобувачів (86%) не ознайомлена з політиками врегулювання конфліктних ситуацій, що потребує уваги для покращення інформованості. Позитивним фактом залишається відсутність корупції під час екзаменів та захисту дипломних робіт (100%).

Подальші кроки:

  1. Для підвищення підтримки психічного здоров'я слід збільшити кількість заходів для підтримки психічного здоров’я здобувачів, зокрема через консультації та спеціалізовані тренінги.
  2. Задля удосконалення практичної підготовки варто розробити нові можливості для практичної підготовки та розширити співпрацю з роботодавцями для підготовки здобувачів до реальних викликів на ринку праці.
  3. Покращення комунікації щодо оцінювання можна досягти, якщо підвищити зрозумілість процедур підсумкового контролю через додаткові інструкції та роз'яснювальні сесії для здобувачів.
  4. Вдосконалення інформування про політики врегулювання конфліктів відбудеться, якщо створити зрозумілі та доступні канали для інформування здобувачів про процедури врегулювання конфліктних ситуацій, включаючи онлайн ресурси.

Ці кроки сприятимуть подальшому розвитку освітніх програм кафедри корпоративних фінансів і контролінгу та підвищенню задоволеності здобувачів.