Факультет фінансів

Innovations in Corporate Finance: Navigating Corporate Governance05 Березня 2024р.

З огляду на воєнний стан в Україні та обмежені можливості участі у програмах академічної мобільності військовозобов’язаними для здобувачів освітніх програм кафедри створено інноваційні можливості для віртуальної академічної мобільності - програму (KNEU ON THE MO:VE). Йдеться про віртуальну академічну мобільність (Marburg Online Virtual Exchange - MOVE).  Кафедрою корпоративних фінансів і контролінгу КНЕУу співпраці із Management Accounting Research Group (Prof. Dr. Rapр) з Філіппс-Університету Марбург завдяки  міжнародним проектам «Ukrainedigital»та «EconBridge1» (Brückenprogramm Hessen-Ukraine zur Förderung) всім студентам надано персональні акаутни з доступом до цифрової освітньої платформи марбурзького університету ILIAS та всіх інших онлайн ресурсів (у тому числі бібліотеки). За регламентом Університету Марбург такий доступ надається лише учасникам програм академічної мобільності. У рамках проекту для студентів ОП «Фінансовий менеджмент і контролінг» було організовано спільне викладення курсу «Інновації у корпоративних фінансах». Ця 6-ти кредитна дисципліна складається із двох змістовних модулів: Модуль 1 (Ризик, витрати на капітал та вартість компанії) та Модуль 2 „CorporateGovernance“ (англійською мовою). Перша частина забезпечувалася проф. О. Терещенко, а друга проф. Ш. Раппом. Завдяки спільному курсу здобувачі отримали унікальну можливість детально вивчити комплекс інноваційних питань у сфері корпоративних фінансів з урахуванням найкращих європейських практик. Вони ознайомилися з передовими практиками оцінки ризиків, вартості бізнесу та корпоративного управління, дослідили агентські проблеми та методи їх мінімізації, а також отримали глибоке розуміння прав і обов'язків акціонерів та структури власності.

Особлива увага була приділена ролі ради директорів і незалежних директорів, значущості управлінських стимулів та дискусіям щодо винагороди керівників. Студенти також поглибили знання про те, як корпоративне управління інтегрується в сучасні ESG-дебати та чому стало важливим елементом сталого управління. Завдяки курсу, вони також вивчили різні теорії корпоративного управління та виклики, пов'язані з емпіричним аналізом цих механізмів.

5 березня 2024 року відбувся захист дослідницьких аналітичних робіт у рамках модуля 2. перед фаховими експертами з України та Німеччини. Захист презентацій став унікальною платформою для студентів, які представили власні дослідження корпоративного управління у світових компаніях таких секторів, як технології (Apple, Google), промисловість (Siemens, Volkswagen) та аграрна промисловість (ArcherDanielsMidland). Під час своїх презентацій студенти не лише демонстрували свої аналітичні здібності, але й покращували софт-скіли та навички презентування, що стало важливим аспектом їхньої майбутньої кар'єри.

Особливою родзинкою курсу стала інтегрована на платформі ІЛІАС модель штучного інтелекту, яка допомагала студентам глибше опановувати тонкощі корпоративного управління. Завдяки цій технології, студенти змогли отримати індивідуалізовану підтримку, що значно полегшувало розуміння складних концепцій і сприяло більш глибокому засвоєнню матеріалу.

Особливу увагу варто приділити участі Клавдії Яцишиної (YatsyshynaKlavdiia), експерта з ESGта консультанта компанії KPMG, яка разом із проф. д-р Марком Штеффеном Раппом та Леоном Фішером з Philipps-UniversitätMarburgдопомогли студентам заглибитись у тонкощі корпоративного управління компаній, враховуючи їх галузеві й регіональні особливості. Це дозволило студентам отримати глибше розуміння міжнародного бізнес-контексту та викликів, з якими стикаються сучасні компанії.

Зустріч також стала чудовою можливістю для студентів поспілкуватися з провідними експертами англійською мовою, що додало події додаткової цінності з точки зору професійного та мовного розвитку.

За словами проф. Марка Раппа, українські студенти показали хорошірезультати, що свідчить про їх високі здібності та сильну мотивацію. У підсумку, більшість учасників проекту успішно склали обидва модулі курсу, що є особливо значущим досягненням, враховуючи складні умови навчання під час війни в Україні.

Ми щиро вдячні нашим німецьким партнерам за підтримку та співпрацю, які допомагають імплементувати європейські освітні стандарти в Україні, сприяючи професійному та академічному зростанню наших студентів, навіть у найскладніші часи.