Відкрите обговорення ОП кафедри – оновлення ОП «Фінансовий менеджмент і контролінг»16 Травня 2023р.

15 травня 2023 р. проведено розширене онлайн-засідання кафедри Корпоративних фінансів і контролінгу, на якому обговорювалося питання оновлення ОП Фінансовий менеджмент і контролінг на другому (магістерському) рівні вищої освіти. Необхідність змін у ОПП викликана змінами у назві спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», а також укладенням Меморандуму про співробітництво між КНЕУ імені Вадима Гетьмана та Філіппс-Університетом м. Марбург, яким передбачено поглиблення співпраці із партнерським університетом у галузі підготовки висококваліфікованих фахівців. Освітні програми кафедри корпоративних фінансів і контролінгу безпосередньо мають відношення до реалізації положень меморандуму, оскільки кафедра є ініціатором та координатором відповідної співпраці.

Відкрите обговорення змін до ОПП пройшло в широкому форматі з залученням різних груп стейкхолдерів ОП:

• Березовик В. – член Наглядової ради КНЕУ ім. В. Гетьмана, керівник компанії «Профінконсалтинг»;
  • Кутова А. – Керуюча партнерка «Pro Capital Investment», Бізнес-консультантка проєктів USAID, Директорка Бізнес-клініки КНЕУ;
  • Котенко Т.  – к.е.н., керівниця національного контактного пункту Рамкової програми Європейського Союзу Горизонт 2020 за напрямом «Малі та середні підприємства»;
  • Сахарова О. – заступниця директора Агенції стратегічного розвитку м. Біла Церква, керівниця проектів за напрямом «Розвиток громадянського суспільства», співавтора Стратегії розвитку м. Біла Церкви;
  • Терещенко Т.– Директорка з управління продуктами, андеррайтингу та перестрахування (СК «ОРАНТА»); Невмержицький Я. – CFA, FRM, ERP, керівник з управління ризиками та аналітики ринку компанії U. Commodities;
  • Стащук Д. - к.е.н., старший менеджер стратегічних програм SoftServe, екс-керівник відділу корпоративного розвитку Групи компаній «1+1 Медіа»;
  • Василишен Юрій – к.е.н., фінансовий менеджер аграрної компанії Даншен Груп, депутат Вінницької обласної ради;
  • Андріїшина В. – інвестиційна менеджерка, заступниця директора ХМКП «Хмельницькінфоцентр» (м. Хмельницький, Хмельницька міська рада);
  • Василюк М. - Менеджер з управління фінансовими проектами АТ «Укргазвидобування»;
  • Пастухова Наталія – заст. директора ТОВ «КУА «СІТІ ВАН ЕССЕТ МЕНЕДЖМЕНТ»;
  • Стегайло В. - фінансовий директор ТОВ "Сеомаркет".

Академічна спільнота:

• Азаренкова Галина - завідувачка кафедри банківського бізнесу та фінансових технологій (Харківський національний університет В.Н. Каразіна)
  • Вовчак Ольга - професорка кафедри фінансових технологій та консалтингу (Львівський національний університет ім. Івана Франка).

У засідання взяли участь також здобувачі вищої освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти 2022/2023 року навчання ОПП «Фінансовий менеджмент і контролінг» група ФМК-504: Безвиненко Б. В., Дідух І. В., Мирошник А. О.

Здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 2022/2023 року навчання ОПП «Корпоративні фінанси», група ФК-402 Лобачова А. Р., група ФК-403 Цилюрик В. Д., Іванина О. В.

В обговоренні взяли участь декан факультету фінансів д.е.н., проф. Стеценко Б.С., завідувач кафедри корпоративних фінансів і контролінгу д.е.н., проф. Терещенко О.О., гарант ОП проф.. Бабяк Н.Д., НПП, члени проектної групи, стейкхолдери програми з числа роботодавців та здобувачів освіти. Терещенко О.О. наголосив на необхідності змін у ОПП, які зумовлені змінам у назві спеціальності з 072 відповідно до Постанови КМУ від 16.12.2022 р. № 1392 У зв’язку з цим виникла необхідність доповнення переліку спеціальних компетенцій (СК) та програмних результатів навчання (РН) компетенцією, яка передбачає набуття здобувачами знань та умінь в царині фондового ринку. Відповідно до рішення членів проектної групи, запропоновано ввести нову СК21, якій відповідає програмний результат навчання РН27, спрямований на покращення управлінських рішень на фондовому ринку, оцінювання їх ефективність з урахуванням цілей, наявних обмежень, законодавчих та етичних аспектів. Бабяк Н.Д., к.е.н., проф., керівник проєктної групи (гарант) освітньо-професійної програми «Фінансовий менеджмент і контролінг» зазначила про підписання Меморандуму між КНЕУ та Філіппс-Університетом Марбург, яким передбачено поглиблення співпраці у тому числі реалізація проєкту із подвійного дипломування. У зв’язку з цим виникла необхідність в оновленні ОПП «Фінансовий менеджмент і контролінг» в частині уточнення мети та внесення змін до переліку освітніх компонент ОПП у рамках гармонізації навчальних планів за відповідними програмами обох Університетів.  Окрім цього, гарант наголосив на необхідності приведення каталогу вибіркових навчальних дисциплін ОП «Фінансовий менеджмент і контролінг» у відповідності до Положення про освітні програми у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана», введеного в дію наказом від 17.11.2022 р. №488.

Керівник проєктної групи (гарант) ОПП представила проєкт оновленої освітньої програми та відповідні навчальні плани. В обговоренні змін та проєкту оновленої освітньої програми взяли участь здобувачі ОПП «Фінансовий менеджмент і контролінг» (Безвиненко Б. В., група ФМК-504, Дідух І. В., група ФМК-504; Мирошник А. О., група ФМК-504), а також  запрошені роботодавці (Невмержицький Я. І. Стащук Д. М., Стегайло В. ).

За результатами засідання прийнято рішення ухвалити проєкт оновленої ОПП «Фінансовий менеджмент і контролінг» та відповідні навчальні плани денної (очної), заочної, дистанційної форм навчання. Зазначенні зміни сприятимуть інтернаціоналізації освіти за програмою, враховують курс України на приєднання до ЄС, уможливлять участь здобувачів у програмах double degree, що в цілому підвищить якість навчального процесу та конкурентоспроможність випускників програми.