Факультет фінансів

Міжнародна науково-практична конференція «ОЦІНКА ТА ВІДШКОДУВАННЯ ШКОДИ ЗАПОДІЯНОЇ ВЕДЕННЯМ АГРЕСИВНОЇ ВІЙНИ РОСІЙСЬКОЮ ФЕДЕРАЦІЄЮ ПРОТИ УКРАЇНИ»21 Листопада 2022р.

19 серпня 2022 року за ініціативи Ради адвокатів Київської області спільно з Кафедрою корпоративних фінансів і контролінгу КНЕУ імені Вадима Гетьмана, Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз Міністерства юстиції України, Українським науково-дослідним інститутом спеціальної техніки та судових експертиз СБУ, у форматі живого спілкування, а також он-лайн участі на платформі ZOOM із трансляцією на окремому YouTube-каналі,було проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Оцінка та відшкодування шкоди, заподіяної веденням агресивної війни російською федерацією проти України».

Метою заходу визначено обговорення актуальних питань заподіяння шкоди агресивними діями військових формувань рф, особливості фіксації воєнних злочинів, встановлення причинно-наслідкового зв’язку між винними діями агресора та наслідками у вигляді спричиненої шкоди, виконання судових рішень у справах щодо відшкодування шкоди, завданої країною-агресором в Україні та іноземних юрисдикціях, ролі та значення судових експертиз у виявленні та визначенні майнової шкоди, заподіяної агресором.

Основні тематичні напрями роботи Конференції:

  • Винні дії агресора та спричинена шкода: причинно-наслідковий зв’язок як необхідна умова доказової бази розслідування воєнних злочинів та розгляду цивільного позову.
  • Особливості та перспективи виконання судових рішень у справах щодо відшкодування шкоди, завданої країною-агресором в Україні та іноземних юрисдикціях.
  • Особливості визначення розміру шкоди, завданої воєнними злочинами РФ в результаті геноциду та екоциду; знищення та руйнування  майна.
  • Firstaid: процедура отримання доказів, необхідних для визначення розміру майнової шкоди в кримінальному провадженні; забезпечення належної фіксації отримання доказів.
  • Призуміювання вини РФ у заподіянні майнової шкоди; межі компетенції судового експерта-економіста.
  • Комплексність та диверсифікація як методологічна основа призначення судових експертиз під час розслідування воєнних злочинів.
  • Міжнародне співробітництво під час розслідування воєнних злочинів.
  • Банкрутство підприємств України як наслідок шкоди, заподіяної веденням агресивної війни російською федерацією

У роботі конференції, крім її ініціаторів, прийняли активну участь судді Верховного Суду, працівники Офісу генерального прокурора України, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, МВС України, американські колеги та інші фахівці.

З доповіддю, присвяченою питанням теоретичних засад, методичних підходів і принципів оцінки шкоди та збитків, завданих підприємствам у зв’язку зі збройною агресією РФ, виступив завідувач кафедри корпоративних фінансів і контролінгу, д.е.н., професор О.О.Терещенко.

Своє бачення дорожньої карти для притягнення рф до політичної, кримінально-матеріальної відповідальності за розв’язування глобальної, злочинної війни проти України (2014-2022 роки) виклали у виступах також іноземні учасники.

Функції модератора конференціївиконуваладоцент кафедри корпоративних фінансів і контролінгу, к.е.н., заступник Голови науково-практичноїРади адвокатів Київської області (далі – РАКО), Голова Комітетуз питань взаємодії з військовою адміністрацією, правоохоронними органами та судовою системою для забезпечення захисту цивільного населення в умовах воєнного стану РАКО Є.В. Вакуленко.

Програма конференції

За результатами роботи конференції її активні учасники постановили звернутися з відкритим зверненням до органів законодавчої та виконавчої влади України щодо нагальності напрацювання дорожньої карти як притягти агресора до відповідальності.

У Резолюції Конференції визначено основні завдання, які стоять перед українською державою:

  • створити ефективну систему надання соціальної допомоги найбільш незахищеним категоріям постраждалих;
  • створити базу даних для ефективного та повного відшкодування шкоди всім категоріям потерпілим в результаті агресії РФ, напрацювати в кооперації з міжнародними партнерами механізми такого відшкодування;
  • створити таку міжнародну безпекову систему за якої криваві злочинці швидко та ефективно мають бути сповна сплачені агресором за нанесену шкоду і будь-який агресор у майбутньому має про це знати;
  • напрацювання інших механізмів, які дозволяють із застосуванням норм міжнародного права створити джерело відновлення України за рахунок агресора вже зараз.

Бачення учасників конференції механізмів реалізації завдань, які стоять перед Україною, опубліковані в Збірнику матеріалів конференції.

ВАЖЛИВО!!!

На 17 березня 2022 року було заплановано проведення Міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Банкрутство та санація підприємств: судова практика та експертиза фраудаторних правочинів». Проте розв’язана російською федерацією війна не дала такої можливості.

Під час підготовки до проведення запланованої конференції було зібрано низку тез, які також знайшли своє відображення в опублікованому Збірнику матеріалів.