Факультет фінансів

Круглий стіл KPMG23 Грудня 2019р.

         19 грудня 2019 р. в офісі компанії KPMG відбулася зустріч-дискусія професорсько-викладацького складу кафедри корпоративних фінансів і контролінгу ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» з керівництвом напрямку «Корпоративні фінанси» одного з глобальних лідерів фінансового консалтингу компанії KPMG. Кафедра корпоративних фінансів і контролінгу багато років активно співпрацює з KPMG, реалізуючи різноманітні спільні проект (сертифіковані програми, гостьові лекції, практика студентів). Враховуючи специфіку компанії як надавача послуг з фінансового консалтингу, а також  аудиторських послуг, значна частина випускників кафедри з якісною фаховою підготовкою отримують перший практичний досвід саме в ній. Відтак KPMG належить до числа важливих стейкхолдерів-роботодавців освітньої програми «Корпоративні фінанси».

 

       

         Головним спікером на круглому столі виступив керівник напрямку корпоративних фінансів KPMG Дмитро Мусатов, який наголосив на необхідності урахування у освітній програмі та навчальних планах побажань роботодавців щодо переліку на змістовного наповнення дисциплін.   Спікером було підкреслено, що студенти мають розуміти наявність взаємозв’язку між дисциплінами, які пропонуються їм до вивчення та завданнями, які їм доведеться вирішувати на практиці.

       

           У процесі дискусії було наголошено на необхідності продовження співпраці та вирішенні існуючої проблеми ефективного поєднання теорії і практики в сфері корпоративних фінансів. Значну увагу в ході дискусії було приділено обговоренню окремого напрямку співпраці, що стосується змістовного наповнення дисциплін в частині практичної складової, враховуючи необхідність отримання «конкретного продукту» - складання бізнес-плану з урахуванням всіх його структурних складових. На прикладі конкретного бізнес-плану було продемонстровано основні його складові та зроблено акцент на обґрунтуванні фінансової складової. Наголошено, що студенти мають навчитися враховувати як ринкові умови, так і специфічні умови ведення бізнесу. Це дозволить їм в подальшому враховувати та передбачати збалансованість фінансових потоків, основних фінансових показників корпоративних компаній, існуючі ризики. Для вирішення цих завдань студенту потрібне глибоке вивчення таких дисциплін, як макроекономіка, маркетинг, фінансовий аналіз, фінансове моделювання та ряд інших. Стейкхолдером було висловлене побажання щодо удосконалення змістовного наповнення дисциплін «фінансова діяльність корпорацій» та «корпоративні фінанси». Окрім цього, було окреслено необхідність запровадження додаткової дисципліни, яка б ураховувала найкращу практику організації корпоративних фінансів підприємствами різни х видів діяльності.

 

     

           Для  надання додаткових імпульсів з підвищення якості підготовки фахівців у сфері корпоративних фінансів було прийнято рішення щодо запровадження регулярних круглих столів між кафедрою та ключовими стейкхолдерами-роботодавцями. Наступна зустріч з представниками KPMGбуде присвячена визначенню внеску кожної професійно-орієнтованої дисципліни в загальний результат конкретного бізнес-проекту.