Традиційна зустріч студентів КНЕУ із керівником напрямку «Корпоративні фінанси» KPMG08 Жовтня 2020р.
Для більшості людей слово «консультант» асоціюється з магазином та молодим хлопцем, який розповідає про переваги того чи іншого тостера, але тільки не для студентів КНЕУ. 29 вересня відбулася традиційна зустріч студентів-першокурсників ОПП «Корпоративні фінанси» та «Інвестиційний менеджмент» із представниками ключового стейкхолдера - глобального лідера з фінансового консалтингу та аудиту, компанії KPMG. Складна епідеміологічна ситуація не завадила планам, і захід відбувся на платформі Zoom. Із вітальним словом виступив завідувач кафедри корпоративних фінансіві контролінгу О.О. Терещенко. «Кожен поважний фінансист чи фахівець з інвестування повинен спробувати себе у фінансовому консалтингу в міжнародній компанії. Так-от, KPMG є однією з найпривабливіших на ринку праці», - зазначив він. Керівник напрямку Corporate Finance KPMGДмитро Мусатов розповів про професійні компетенції фахівців у сфері фінансово-інвестиційного консалтингу, ризики та підводні камені професії.
Зустріч на півтори години об’єднала 162 слухача, зануривши їх в обговорення важливої для них теми «Фінансовий консультант: професія та покликання». Лекція проводилась у форматі розмови, а не монологу: представник компанії не лише з’ясував у ході онлайн-опитування ключові запитання, які турбують студентів, а й генерував справжню ділову дискусію. То ж які запитання викликали найбільший інтерес у слухачів? 1. Як зрозуміти, що професія фінансового консультанта то моє покликання? 2. Які сучасні фінансові технології корисно освоювати, для того щоб робота у сфері консалтингу була швидкою, чіткою та, що саме головне, результативною? 3. Якими сучасними професійними знаннями та навичками має володіти успішний консультант? Відповідаючи на питання про покликання, Дмитро Мусатов зазначив: «Досить важко щось виокремити, але 100% зрозуміло, що потяг до певних сфер роботи має бути сформована ще з дитинства». Під час лекції спікер сформував розуміння про професію фінансового консультанта, а саме: основні риси характеру, якими має володіти такий фахівець, завдання та перспективи, що відкриваються перед майбутніми спеціалістами у сфері корпоративних фінансів та інвестицій. Партнер KPMGнаголосив, що для фахівця у цій сфері надважливо бути адаптивним, легко комунікувати з людьми, бути уважним до деталей. «Цифри описують бізнес краще, аніж слова», - влучно зауважив він. Звісно, було згадано і про «підводні камені» професії, наприклад, про необхідність володіти стресостійкістю та бути готовим працювати на результат завжди та за будь-яких умов. Однак, це не налякало майбутніх фінансистів та інвесторів, тому наступними запитаннями були: «Після якого курсу можна починати працювати?» та «Куди подавати резюме?». Не обійшлось і без постійних порівнянь та легких жартів. Дмитро Мусатов поділився власним досвідом, розповів про найбільший страх українських фахівців з консалтингу, а саме про дедлайни, та як з ним боротися, охарактеризував конкретні сфери, в яких себе зможе реалізувати спеціаліст, порадив дисципліни (мікро- та макроекономіка, логіка, корпоративні фінанси, фінансовий та інвестиційний аналіз, бізнес-інформатика), на які особливо треба звернути увагу під час навчання в університеті. У ході зустрічі студенти засвоїли, що технічний успіх фінансового консультанта базується не лише на відмінних знаннях дисциплін спеціальності, а і тримається на «трьох китах»: логіці, здатності письмово формулювати свою думку та досконалому вмінні користуватись Excel. За результатами івенту натхненні студенти отримали багато інформації щодо профілю майбутньої спеціальності, а також можливість отримати приємні подарунки від KPMGза успіхи в ході опанування основ корпоративних фінансів та інвестиційного менеджменту. Зазначимо, що як стейкхолдер ОПП, компанія KPMG, бере активну участь в удосконаленні освітньої програми Корпоративні фінанси. Так, саме за пропозицією компанії в програму було введено такі дисципліни як секторальні фінанси та логіка.
Закінчилася зустріч мотиваційною промовою та професійними порадами Дмитра Мусатова щодо фахової літератури, яку слід освоїти. Не дивно, що після таких зустрічей у більшості студентів виникає бажання як можна швидше пірнути у світ корпоративних фінансів та інвестування. |