Кафедра корпоративних фінансів і контролінгу у міжнародному проєкті Ukraine digital!11 Липня 2022р.

У кінці червня 2022 р. Україна отримала статус кандидата на членство в ЄС, а вже на початку липня 2022 р. DeutscheAkademischeAustauschdienst(DAADсхвалила проєкт «KNEU on the MO:VE», який фінансується за рахунок засобів Федерального міністерства освіти та досліджень Німеччини (BMBF). Метою проекту є інтегрування наших професорів, доцентів та студентів до європейського освітнього простору, а також створення умов для безперервної освітньої діяльності в умовах російської військової агресії. Він реалізується у рамках програми  Ukraine digital: Ensuring academic success intimes of crisis.

Партнерами по проєкту є кафедра корпоративних фінансів та контролінгу КНЕУ та ряд кафедр економічного факультету Philipps-UniversitäMarburg (контролінгу, бізнес-фінансів та банкінгу, інституційної економіки). Він є логічним продовженням партнерської співпраці між кафедрами, яка триває майже 20 років.

Ухвалення проєкту є результатом декілька-місячної кропіткої роботи з формулювання концепції та основних параметрів спільної освітньої діяльності. У чому ж полягає проєкт?

По-перше, the MO:VE означає MarburgOnline: Virtual Exchange. Відтак, у рамках проєкту будуть створені умови для віртуального (дистанційного) навчання за обміном. Це дуже важливо для студентів, які за тих чи інших причин під час війни не мають можливості виїхати за межі України. Окрім змоги відвідувати цілий ряд спільних онлайн-курсів, багато студентів, знаходячись в Україні, отримуватимуть від німецького уряду, так звані, онлайн-стипендії.

По-друге, проєкт передбачає роботу над спільними навчальними дисциплінами, що сприятиме гармонізації навчальних програм та взаємному визнанню успішності студентів. По кожній із семи дисциплін, які включені в проєкт створена міні-команда з представників КНЕУ та Університету Марбург. Йдеться про такі дисципліни як Корпоративні фінанси, Фінанси бізнесу, Фінансовий контролінг та ряд інших.

По-третє,  для уникнення військових ризиків та пов’язаних із цим технічних збоїв, навчальні матеріали дисциплін будуть розміщені двома мовами (українською та англійською) на сучасній навчальній платформі ILIAS на базі Університету Марбург. Всі студенти, які навчаються на ОПП Корпоративні фінанси та Інвестиційний менеджмент отримають доступ до онлайн-ресурсів Університету Марбург.

По-четвертестуденти старших курсів з метою якісного виконання дипломних робіт матимуть можливість отримати стипендії для одномісячного перебування в Університеті Марбург, де вони зможуть консультуватися у німецьких професорів та працювати у бібліотеці одного з найстаріших університетів Європи.

По-п’ятедо проєкту будуть залучені також першокурсники (#вступ2022). Уже із жовтня місяця всі студенти, які вступили на ОПП Корпоративні фінанси та Інвестиційний менеджмент будуть приєднані до двох спільних дисциплін (макроекономіка та менеджмент), а ряд студентів отримуватимуть онлайн-стипендії в євро.

Проєкт «KNEU on the MO:VE» є практичних кроком, спрямованим на забезпечення якісної освіти в Україні, не дивлячись на військові загрози. Він відкриває нові перспективи щодо приєднання наших студентів до освітнього простору ЄС.