Факультет фінансів

Ukraine digital: Ensuring academic success in times of crisis

Type of action: DAAD funding programmes

Офіційна сторінка проєкту

Реалізовані проєкти з Philipps-UniversitätMarburg(Німеччина)

1. KNEUontheMO:VE

Project code number 57651032 

Duration (months): 6 (01.07.2022 -31.12.2022)

2. KNEU MO:VE 2 Success

Project code number 57677808

Duration (months): 12(01.01.2023 -31.12.2023)

3. KNEU MO:V3 Ahead 

Project code number 57722934

Duration(months): 12 (01.01.2024-31.12.2024)

У період надзвичайних випробувань та повномасштабної російської війни проти України, партнерство між Philipps-UniversitätMarburg(UM) та Київським національним економічним університетом імені Вадима Гетьмана (КНЕУ) стало важливим фактором підтримки якісного освітнього процесу. Завдяки співпраці об'єднуються сили вчених, викладачів та студентів з різних країн і розширюється горизонт можливостей.

Програма «Україна цифрова» фінансуваєся за рахунок German Academic Exchange Service (DAAD) та підтримує українські вищі навчальні заклади у впровадженні цифрового викладання та допомагає українським студентам продовжувати навчання в цифровому форматі. Українські студенти мають змогу завершити навчання, незважаючи на обмеження, спричинені війною. Водночас німецькі вищі навчальні заклади пропонують віртуальну платформу для українських студентів, щоб вони могли продовжити і завершити своє навчання в Україні віртуально.

Основна мета програми:

Залучення українських викладачів вищих навчальних закладів, які перебувають у Німеччині чи інших європейських країнах, що дозволяє їм продовжувати викладати віртуально у своїх рідних університетах. Таким чином, заняття також можуть проводитися державною мовою з-за кордону.

Крім іншого, ця програма підтримує та створює довготривалі зв'язки, які мають фундаментальне значення для відновлення та майбутньої німецько-української співпраці між вищими навчальними закладами.

Цілі програми:

Ціль 1: Розширення, пропозиція та активне використання віртуальних курсів для студентів партнерських українських вищих навчальних закладів.

Ціль 2: Активна участь викладачів партнерських українських вищих навчальних закладів у курсах, зокрема тих, що виїхали за межі країни.

Ціль 3: Експертиза для подальшої цифрової трансформації німецьких та українських закладів вищої освіти, що беруть участь у проєкті, а також підвищення кваліфікації у цифровому навчанні, що може бути використане для подальшого розвитку (спільних) віртуальних курсів.

Координаторами у проєктів від КНЕУ ім. В. Гетьмана є:

  • Олег Терещенко, д.е.н., професор, завідувач кафедри корпоративних фінансів і контролінгу
  • Ірина Іванець, к.е.н., доц. кафедри корпоративних фінансів і контролінгу, гарант програми «Корпоративні фінанси»

Координаторами у проєктів від Philipps-UniversitätMarburgє:

  • Елізабет Шульте, д.е.н., професор, голова Марбурзького центру інституційної економіки Marburg Centre for Institutional Economics (MACIE), завідувач кафедри інституційної економіки

Співпрацю між кафедрою корпоративних фінансів та контролінгу (КНЕУ) і кафедрою контролінгу (UM) було започатковано ще у 2008 році. До 2021 року більше 50 наших студентів пройшли включне навчання в UMR. Деякі з них отримали дипломи обох університетів. За цей період були проведені спільні наукові конференції у сфері корпоративних фінансів і контролінгу, круглі столи та реалізовано спільний проект «Розвиток демократії у фінансах».

Результати співпраці за 2022 рік

У 2022 році, завдяки зусиллям та плідній співпраці професора Елізабет Шульте, гаранта програми «Корпоративні фінанси» Ірини Іванець, завідувача кафедри корпоративних фінансів і контролінгу Олега Терещенка, вдалося імплементувати першу унікальну програму KNEUontheMO:VE. Це спільний проєкт між UMта Київським національним економічним університетом імені Вадима Гетьмана, який фінансувався за рахунок GermanAcademicExchangeService(DAAD) у рамках програми фінансування «UkraineDigital»iпокликаний покращити якість освітнього процесу в умовах військових загроз для українських студентів бакалаврських програм «Корпоративні фінанси» та «Інвестиційний менеджмент», а також та магістерських програм  «Фінансовий менеджмент і контролінг» та «Інвестиційний менеджмент». Цілями програми «KNEUONTHEMO:VE» є покращення цифрового досвіду навчання студентів, за допомогою сучасної навчальної платформи ILIASв Philipps-UniversitätMarburg. Результати реалізації  проєкту в 2022 році характеризують такі дані:        

  • розроблено (або удосконалено) 7 спільних онлайн курсів для українських студентів;
  • двомовне викладання курсів ряду курсів (англійською та українською мовами);
  • доступ українських студентів та викладачів до всіх онлайн-можливостей університету Марбург через платформу MO:VE(«MarburgOnline: VirtualExchange»);
  • підтримка навчального процесу, завдяки dialogefacilitators;
  • 104 українських студенти отримали онлайн стипендії в розмірі 1200 євро (загальна сума -124 800 євро) та 10 студентів отримали стипендії по мобільності в розмірі 1211 євро на особу (загальна сума коштів 12 110 євро);
  • 737 українських студентів навчалися віртуально в рамках цього проекту
  • розроблено концепцію гармонізації навчальних планів з метою започаткування для студентів магістерської програми «Фінансовий менеджмент і контролінг» та «Інвестиційний менеджмент» та потенційно бакалаврської програми «Корпоративні фінанси» та «Інвестиційний менеджмент»  можливості підвійного дипломування;
  • оновлено меморандум про співпрацю між КНЕУ та UM.

Результати 2023 року

Завдяки високим КРІ, проєкт був пролонгований на 2023 р. У рамках KNEUMO:VE2 Successвдалося розширити кількість запропонованих онлайн курсів та масштабувати проект, зокрема:

  • додалися нові курси для студентів магістерської програми «Фінансовий менеджмент і контролінг» у рамках гармонізації навчальних програм;
  • на спільній онлайн платформі розміщено 9 бакалаврських курсів та 12 магістерських курси;
  • у раках імплементації концепції подвійного дипломування була узгоджена змістована частина всіх дисциплін магістерської програми «Фінансовий менеджмент і контиролінг», підготовлені для експертизи силабуси дисциплін та прийнято рішення про визнання UMуспішності українських студентів, яка зафіксована у КНЕУ;
  • відпрацьовано механізми безперешкодного перезарахування кредитів та академічного визнання;
  • 917 українських бакалаврів + 82 магістри стали учасниками проєкту;
  • 76 онлайн стипендій в розмірі 600 євро отримали студенти (загальна сума 45 600 євро).

Плани на 2024 рік

Кафедра корпоративних фінансів і контролінгу продовжує активно співпрацювати з Університетом Марбургу. Зокрема UMта КНЕУ зосереджують свої зусилля в рамках реалізації третього проєкту KNEUMO:V3 Ahead на розвитку програм подвійного дипломування на бакалаврському (ОП «Корпоративні фінанси» та ОП «Інвестиційний менеджмент») та магістерському (ОП «Фінансовий менеджмент і контролінг» та ОП «Інвестиційний менеджмент») рівнях. Цей амбітний проект надає студентам реальну можливість отримати додаткові знання та вміння від двох престижних закладів.

В результаті фасилітації програм обміну студентами заплановано продовження програм обміну студентами на 2024 рік.

Крім того заплановано:

  • Удосконалення (розробку нових) спільних курсів, семінарів та воркшопів з акцентом на міждисциплінарне та цифрове навчання, включно з використання платформи ILIAS вPhilipps-Universität Marburg для українських студентів;
  • Реалізацію спільних ініціатив, включаючи обмін академічними матеріалами та інтенсифікацію роботи в напрямку розширення діджиталізованих курсів для українських студентів.

У цей час випробувань для України, особливо важливо акцентувати увагу на цифровій трансформації. Під час війни в Україні, цифрова освіта, розроблена відповідно до європейських стандартів, стає надзвичайно важливою. Вона не лише забезпечує доступ до якісної освіти, але й слугує інструментом підтримки освітніх процесів у країні. Тому ми вдячні нашим колегам з Philipps-UniversitätMarburg, які активно працюють та допомогають нам здійснити процес трансформації та ціфровізації української освіти на найвищому рівні.

Партнерство між Philipps-UniversitätMarburg(UMR) та Київським національним економічним університетом імені Вадима Гетьмана (КНЕУ) є прикладом кропіткої співпраці та взаємної підтримки в непрості часи. Повномасштабна російська війна проти України стала тригером для об'єднання зусиль та поглиблення співпраці. Завдяки німецьким колегам з Марбургу, ми відчули неоціненну підтримку і можливість розширювати наші наукові горизонти, сприяючи розвитку освіти, досліджень і міжнародного співробітництва. Завдяки цьому партнерству, ми відкриваємо нові перспективи для майбутніх поколінь, студентів та науковців, зміцнюючи наші зв'язки та сприяючи розбудові міцного освітнього співтовариства.

Остання редакція: 03.07.24