Наукова робота
Імплементація цілей сталого розвитку в діяльності кафедри
Пріоритетні напрямки наукових досліджень кафедри: - проблематика фінансового менеджменту у сфері бізнесу; - теорія і практика корпоративних фінансів; - фінансовий контролінг як інноваційних ресурс корпоративних фінансів; - антикризове управління фінансами підприємствв умовах військової агресії проти України; - прогнозування фінансової неспроможності та банкрутства підприємств; - фінанси малого та середнього бізнесу; - особливості розвитку корпоративних фінансів та контролінгу у Східній Європі; - трансформація фінансів бізнесу у євроінтеграційному векторі країни; - диджиталізація фінансового сектору економіки.
Тематика наукових досліджень кафедри: 2021-2025 – "Сталий розвиток корпоративних фінансів на ринках, що розвиваються" 2016-2020 - "Інновації у корпоративних фінансах" 2011 – 2015 – "Фінансове управління інвестиційно-інноваційним розвитком суб’єктів підприємництва". 2006 – 2010 рр. – "Напрями фінансового оздоровлення суб’єктів підприємництва в умовах ринкової економіки"; 2001 – 2005 рр. – "Удосконалення управління фінансами підприємств в умовах реформування економіки України";
Науково-дослідна робота кафедри ПЕРЕМІЩЕНИЙ БІЗНЕС У РЕВІТАЛІЗАЦІЇ РЕГІОНАЛЬНИХ ЕКОСИСТЕМ УКРАЇНИ Номер державної реєстрації: 0123U100357 Науковий керівник: д.е.н., професор Поліщук Є.А. Виконавці з кафедри: д.е.н., професор Іващенко А.І., д.е.н., доцент Гернего Ю.О., к.е.н., доцент Корнилюк А.В. Термін виконання: з 1 січня 2023 по 31 грудня 2023 (І етап) Наукові результати: У звітному періоді досліджено проблеми релокації бізнесу в умовах війни та їх вплив на регіональну екосистему приймаючих регіонів, що є вкрай актуальним для України. Зокрема, визначено специфіку та особливості релокації бізнесу з урахуванням рівня фінансового забезпечення та зарубіжного досвіду релокації. Досліджено стан переміщеного бізнесу у більш безпечні регіони в Україні та проаналізовано механізми його підтримки як на національному та регіональному рівні. Проведено оцінку потреб і можливостей релокованого бізнесу в Україні. Висвітлено особливості співпраці релокованого бізнесу з приймаючими регіонами на рівні місцевої влади, визначено вплив релокованого бізнесу на приймаючий регіон та окреслено перспективи роботи переміщених підприємств у приймаючих областях. Створені та обґрунтовані:
Обґрунтовані:
Розроблені:
Кількість публікацій по темі: наукових статей Scopus– 4 монографій – 2, в т.ч. зарубіжна - 1 Ініціативна НДР:СТАЛИЙ РОЗВИТОК КОРПОРАТИВНИХ ФІНАНСІВ НА РИНКАХ, ЩО РОЗВИВАЮТЬСЯ Номер державної реєстрації:0121U109257 Науковий керівник: д.е.н., професор, завідувач кафедри Терещенко О.О. Етап: перехідна, 3й рік виконання Термін виконання: 2021-2025 рр. Наукові результати: Протягом звітного періоду досліджувалися специфічні особливості корпоративних фінансів у період воєнного стану і агресії з боку російської федерації. Особлива увага була приділена питанням оцінки заподіяної шкоди агресивними діями військових формувань рф, особливості фіксації воєнних злочинів, встановлення причинно-наслідкового зв’язку між винними діями агресора та наслідками у вигляді спричиненої шкоди, виконання судових рішень у справах щодо відшкодування шкоди, завданої країною-агресором в Україні та іноземних юрисдикціях. Обґрунтовано необхідність створення ефективної системи надання соціальної допомоги найбільш незахищеним категоріям постраждалих та створення бази даних для ефективного та повного відшкодування шкоди всім категоріям потерпілим в результаті агресії РФ, необхідність напрацювати в кооперації з міжнародними партнерами механізми такого відшкодування. У звітному періоді продовжувалося дослідження специфічних особливостей корпоративних фінансів, що характерні для країн з високим рівнем ризиків тіньової економіки. Доведено, що вищими є локальні ризики, тим більшими є масштаби тіньової економіки, відповідно приховування доходів у сфері бізнесу. Зростом невизначеності, у періоди рецесії та криз, спостерігається активізації тіньової активності. За наявності каузальних зв’язків між тіньовою активністю підприємств та ціною капіталу, останню доцільно розглядати як змінну з допомогою якої можна розрахувати обсяги незадекларованого прибутку підприємств як найбільшого сегменту тіньової економіки. Кількість публікацій по темі: наукових статей – 28 монографій – 5 тез конференцій – 68
Підготовка наукових монографій.
Імплементація цілей сталого розвитку в діяльності кафедри Наукове керівництво підготовкою докторантів і аспірантів. Звіт про наукову діяльність кафедри корпоративних фінансів і контролінгу за 2023 р.
|