Засідання наукового гуртка з дисципліни «Гроші та кредит» (керівник доц. Брегеда О.А) 08.11.2208 Листопада 2022р.

08.11.22 на кафедрі банківської справи та страхування відбулося планове засідання наукового гуртка по «Грошам та кредиту» для студентів 3 курсу факультету фінансів (керівник доц. Брегеда О.А). Були розглянуті важливі аспекти функціонування економіки.

Гурток розпочався з доповіді Яковлева Михайла на тему «Тінізація економіки та шляхи її подолання», де обговорювались причини, наслідки, стан тінізації економіки в світі (на прикладі 35 країн) та Україні, вплив війни на дані процеси, був проведений порівняний аналіз тінізації економіки в Україні та Польщі, запропоновані шляхи її зниження як на макрорівні так і на рівні окремих суб’єктів.

Продовжила засідання гуртка Матвієнко Валерія з темою «Доларізація економіки, її рівень та вплив на економічні процеси». Були розглянуті питання доларизації в світі та в Україні, види доларизації з прикладами країн, що їх застосовують, тенденції в аспекті воєнних подій. Доповідь визвала найбільшу дискусію та обговорення на гуртку. З запитаннями і доповненнями виступили Максимов Є., Босюк Ю., Єпішина Д., Яковлева Л.

Паночишина Вікторія презентувала тему «Платіжні системи, їх види та роль», де навела структурну їх класифікацію з розглядом функціонування найважливіших платіжних систем.

Завершила гурток Гавриленко Діана з презентацією на тему «Функціонування фондових бірж в Україні і світі» в якій зупинилась на розгляді основних  фондових бірж в світі та біржах в Україні, підкреслила важливість фондового ринку для розвитку економіки.

Засідання гуртка проходило в дружній та творчій атмосфері. Дякуємо всім учасникам за плідну роботу та цікаві доповіді. Наступне засідання гуртка заплановане на 22.11.22