Факультет фінансів

РОЗШИРЕНЕ ВІДКРИТЕ ОБГОВОРЕННЯ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ КАФЕДРИ БАНКІВСЬКОЇ СПРАВИ ТА СТРАХУВАННЯ18 Травня 2023р.

16 травня 2023 року відбулося відкрите обговорення освітніх програм кафедри банківської справи та страхування у зв’язку зі зміною назви спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок». На розширене засідання були запрошені стейкголдери кафедри: члени Професійного дорадчого комітету факультету фінансів, науковці з інших вузів, здобувачі освіти магістерського та бакалаврського рівня, роботодавці, члени проєктних груп освітніх програм. Зокрема, на засіданні були присутні: Президент Асоціації українських банків  А. Дубас,   Голова Наглядової Ради «Європейський промисловий банк», д.е.н., В. Романчукевич, д.е.н., проф., завідувачка кафедри фінансів Києво- Могилянської академії І. Лук’яненко, д.е.н., проф. професор кафедри фінансових ринків державного податкового університету О.Береславська, директор департаменту казначейства та фінансових компаній АТ «Кредитвестбанк» С. Ярошенко, директор департаменту розвитку роздрібного бізнесу ПрАТ СК «АРКС» Д. Шуляк, Директор з управління персоналом АТ «СК «АРКС» В. П’яних, андерайтер VIG RE zajišťovna, PhD, ACII Д. Гаманков, менеджер з продажів Управління продажів АТ«Страхова Група «ТАС» (приватне) К. Ігонін, фахівець відділу андерайтингу з майнових та особистих видів страхування Департаменту андерайтингу ПрАТ СК "ГРАВЕ УКРАЇНА" А. Логінова, здобувачі магістерського рівня освіти К. Корець, М.Баковецький, здобувачка бакалаврського рівня Д. Козачук та інші.
Викладачі кафедри банківської справи та страхування – члени проєктних груп освітніх програм - разом зі стейголдерами, представниками бізнесу обговорили завдання, зміст та майбутні структурні компоненти освітніх програм. Наголошено, що нові професійні навички мають відповідати трендам поступу економіки і суспільства, а їх формування є задачею сьогоднішнього дня у вищій освіті, а не віддаленою перспективою.
Учасники засідання відмітили турбулентність на сучасних глобальних фінансових ринках та нові банкрутства великих банків, високі геополітичні, економічні та суспільні ризики, які вимагають від сучасних фахівців фінансово-банківського менеджменту спеціальних компетентностей і вмінь своєчасного виявлення та об’єктивної оцінки ризиків, навичок ефективного управління бізнесом та попередження банківських криз і дефолтів, як на мікрорівні, так і на макроекономічному, системному рівні. Такі зміни, ставлять нові виклики та задачі перед науковою спільнотою та представниками вищої освіти щодо пропонованих освітньо-професійних програм. Зокрема наголошено, що випускники мають вирішувати складні задачі управління бізнесом, інноваціями, прогнозувати майбутні тренди розвитку, ідентифікувати стратегічні ризики та діяти на випередження. Наголошено, що особливу увагу слід приділяти бізнес-медіації та комунікації, які в сучасних умовах інтернаціоналізації набувають особливого значення. Крім того, для роботодавців важливим є здатність випускників до аналізу даних та їх інтерпретації, комунікаційні навички, креативність та інноваційний підхід до розв’язання проблем, здатність генерувати нові ідеї. Прийнято рішення врахувати пропозиції стейкголдерів у оновлених освітніх програмах.