Факультет фінансів

Результати V Міжнародної науково-практичної конференції «ПРОРИВНІ ІННОВАЦІЇ НА СТРАХОВОМУ РИНКУ УКРАЇНИ»02 Листопада 2021р.

У ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» в рамках святкування 115-річчя з дня заснування Університету 27 жовтня 2021 р. відбулася V Міжнародна науково-практична конференція «ПРОРИВНІ ІННОВАЦІЇ НА СТРАХОВОМУ РИНКУ УКРАЇНИ». Конференція зібрала понад 120 учасників, у тому числі представників Національного банку України, професійних об’єднань учасників страхового ринку України, громадських організацій, страхового бізнесу, наукової та освітянської спільнот. Українську науку представляли науковці з різних регіонів України: Києва, Харкова, Львова, Полтави, Черкас, Хмельницького, Старобільська, Ірпеня, Кривого Рогу та інших міст. В конференції взяли участь провідні вітчизняні доктори наук, яким присуджено цей ступінь за дослідження в галузі страхування.
Відкрив конференцію ректор Університету, д.е.н., проф. Дмитро ЛУК’ЯНЕНКО.
З вітальним словом від імені кафедри банківської справи та страхування КНЕУ – організатора конференції – звернулася завідувач кафедри, д.е.н., проф. Людмила ПРИМОСТКА.
Привітав учасників конференції і президент Ліги страхових організацій України, к.н.д.у. Олександр ФІЛОНЮК.
З цікавою та змістовною доповіддю «Майбутнє регулювання страхового ринку» виступила Начальник управління методології регулювання страхового ринку Департаменту методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ НБУ Леся БУРБЕЛЬ. Вона детально зупинилися на висвітленні трансформації страхового ринку України, фундамент якої формують законопроекти «Про фінансові послуги та фінансові компанії» (№ 5065) та «Про страхування» (№ 5315). Основними новаціями, на які очікує вітчизняний ринок мають стати: ризик-орієнтований нагляд за діяльністю страховиків, оновлення процедури ліцензування, нові підходи до визначення платоспроможності страхових компаній тощо. Окремі зміни стосуватимуться агрострахування з державною підтримкою, обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників наземних транспортних засобів, ядерного страхування, створення системи гарантування виплат за договорами страхування життя, оновлення законодавчого регулювання страхового посередництва.
Окрему увагу та жваві дискусії учасників конференції викликала доповідь Головного експерту Департаменту нагляду за ринком небанківських фінансових послуг НБУ Асі ТРУБІЦКОЇ на тему «Сучасний стан страхового ринку України. Огляд страхового ринку за І півріччя 2021 року». У доповіді було висвітлено основні показники діяльності вітчизняних страхових компаній, а також інформацію про застосування заходів впливу. Заінтригував усіх присутніх своєю доповіддю на тему «Digital революція: як відбувається трансформація ринку ОСЦПВ» про цифрову трансформацію ринку обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників наземних транспортних засобів Генеральний директор Моторного (транспортного) страхового бюро України Володимир ШЕВЧЕНКО. Він детально висвітлив трансформацію інфраструктури ринку ОСЦПВ, а також бізнес-процесів МТСБУ у результаті впровадження нових технологій та сервісів.
Про сучасні тенденції та перспективні напрями розвитку страхового та перестрахового посередництва в епоху цифрових технологій розповів у своїй доповіді Генеральний директор Федерації страхових посередників України Сергій ІНШАКОВ.
З цікавою та змістовною доповіддю «Последствия внедрения Солвенси ІІ в Европе и пересмотр требований Директивы – как Украине не пройтись по чужим граблям» виступив Генеральний директор Асоціації «Страховий бізнес» та Голова комісії зі страхування Українського товариства фінансових аналітиків Вячеслав ЧЕРНЯХОВСЬКИЙ. Доповідач наголосив на основних питаннях, які мають знайти своє відображення в законопроєкті «Про страхування»: збереження принципу пропорційності вимог до страхового бізнесу, поступова імплементація положень директив ЄС, адекватність методики розрахунку страхових резервів, дотримання паритету між державним контролем та дотриманням прав бізнесу, зважені вимоги до корпоративного управління.
Про Іншуртех як систему вдосконалення страхової діяльності доповів к.е.н., доцент, Засновник та Голова правління ПрАТ «СК «ПРЕСТИЖ», доцент кафедри фінансів Національного університету «Києво-Могилянська академія», Євгеній БРИДУН. У своєму виступі доповідач детально на прикладі страхової компанії «ПРЕСТИЖ» описав запровадження комплексної інформаційної системи «Prestige Insurance», яка покликана автоматизувати бізнес-процеси, посилити контроль за укладанням договорів страхування та запровадити онлайн-продажі.
Окреслив бачення ГО «Всеукраїнське об’єднання споживачів страхових послуг «Страховий захист» нової моделі системи захисту прав та законних інтересів споживачів на страховому ринку в Україні Голова правління цього об’єднання Василь ДАРКОВ. Така система базується на чотирьох елементах: законодавчому забезпеченні, державному захисті, ринковому сприянні та громадському контролі – та покликана забезпечити високий рівень захисту прав та інтересів споживачів страхових послуг.
Не менш цікавою була доповідь Директора ТОВ «Українські страхові технології» та ТОВ «Українські страхові інформаційні системи» Ігора ЛЮБАШЕНКА на тему «Drive Innovation», який поділився своїм баченням щодо перспектив розвитку страхового ринку України на основі інновацій.
З цікавою доповіддю щодо сталого страхування як складової системи сталих фінансів виступив провідний науковий співробітник Державної установи «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку Національної академії наук України» Дмитро КЛИНОВИЙ.
У роботі конференції також взяли участь доктори наук, професори Наталія ВНУКОВА (Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця), Олена ГАРАЩУК (Державна служба якості освіти України), Ігор ІВАСІВ (ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»), Юрій КЛАПКІВ (Луганський національний університет імені Тараса
Шевченка), Ірина КРАСНОВА (ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»), Віра КУЦЕНКО (ДУ «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України»), Галина КУЧЕР (Київський національний торговельно-економічний університет), Наталія ПАНТЄЛЄЄВА (Черкаський навчально-науковий інститут Університету банківської справи), Віталій ПИСЬМЕННИЙ (Хмельницький кооперативний торговельно-економічний інститут), Наталія ПРИКАЗЮК (Київський національний університет імені Тараса Шевченка), Надія ЦИГАНОВА (ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»), Антоніна ШОЛОЙКО (Київський національний університет імені Тараса Шевченка) та інші вчені.
Проблематика доповідей учасників конференції охоплювала найважливіші інноваційні напрями розбудови страхового сектору економіки України та його наукового забезпечення, а саме: сучасні тенденції розвитку страхового ринку: глобальний і національний виміри; перспективні напрями розвитку національних страхових ринків в епоху цифрових технологій; державне регулювання ринків
фінансових послуг у контексті глобалізаційних проявів: досвід України та зарубіжних країн; роль страхування в стабілізації національної економіки та забезпеченні соціального захисту громадян; трансформації систем соціального захисту населення в сучасному світі; страхування та ризик-менеджмент: сучасні виклики та інноваційні напрями розвитку; вплив діджиталізації на підвищення ефективності управління бізнес-процесами страхових компаній; поліпшення якості наукового та кадрового забезпечення страхової галузі в сучасних умовах.
Цікаві доповіді учасників заходу нікого не залишили байдужими і спонукали до жвавого діалогу.
Активну участь у роботі конференції разом із викладачами брали і здобувачі магістерського рівня освітньо-професійної програми «Страхування та ризик-менеджмент».
Конференція стала своєчасним та продуктивним заходом, що сприяла професійному діалогу усіх стейкхолдерів страхового ринку та обміну ідеями щодо розвитку проривних інновацій на страховому ринку України під впливом глобальних викликів і національних особливостей діяльності його учасників.
 
Кафедра банківської справи та страхування КНЕУ щиро дякує всім учасникам конференції за виступи, активну участь у дискусіях та підготовку доповідей.
За результатами конференції всі матеріали будуть оформлені у збірник, який буде розміщено в репозитарії Університету як електронне видання, примірник якого буде надіслано на електронну адресу всім учасникам.