Факультет фінансів

Стажування викладачів ДВНЗ «КНЕУ ім. Вадима Гетьмана» у м. Лодзь (Польща)25 Березня 2015р.

Упродовж тижня (з 8 по 14 березня 2015 р.) викладачі нашого університету – завідувач кафедри банківських інвестицій Т.В. Майорова, доцент кафедри банківських інвестицій О.М. Юркевич та доцент кафедри німецької мови Л.М. Курченко проходили міжнародне стажування у м. Лодзь (Польща) «Сучасний університет – проектний підхід до організації роботи згідно до положень європейських кваліфікаційних рамок».

Стажування відбувалося за організації та підтримки Фундації Central European Academy Studies and Certification (CEASC), м. Бидгощ, Польща та особисто її президента Миколи Смолінського. Ця фундація впродовж останніх років організовує цільові освітні проекти для представників українського академічного середовища, які покликані оптимізувати процес переходу українських науковців і викладачів до ефективної діяльності у рамках програм ЄС. Стажування проходило на базі Університету Інформатики (WSIiU) за підтримки Центру Європейських Фондів (BFE), м. Лодзь (Польща).

У процесі стажування викладачі отримали змістовну інформацію від президента CEASC Миколи Смолінського про трирівневу систему вищої освіти та квалікаційні рівні європейського освітнього простору. Це дало можливість провести порівняльну оцінку її з українськими відповідниками. Крім того, викладач дізналися про рівні та засади визнання українських освітніх документів в європейському освітньому просторі.

Професор WSIiU Юлія Бистрова у своїй лекції розповіла про адаптацію навчальних планів та програм до вимог Європейської системи кваліфікацій. Особливої уваги було приділено формуванню навчальних планів з застосуванням проектного підходу, у тому числі через практичну реалізацію в рамках організації навчального процесу принципу мобільності студентів і викладачів через використання спеціалізованих фондів ЄС.

Томаш Яніак, юрист і економіст (МВА), експерт з пошуку фінансових ресурсів та управлінню проектами для сектору малих і середніх підприємств, фахівець з освітніх і інвестиційних проектів, у своїй лекції розповів про академічні бюро практик і кар’єр. Подібні бюро функціонують на території більшості польських університетів. Кожен студент можу прийти до академічного бюро із власною ідеєю, стати підприємцем і відкрити власну справу.

Експерт з фінансового аналізу, написанню, управлінню і звітуванню інвестиційних проектів на території Польщі Маркус Еропулос розповів про проектний підхід в організації навчального процесу в європейських університетах та формування навчальних планів із застосуванням проектного підходу.

Гжегош Гродек, експерт з підготовки, аплікації і управління проектами в своїй лекції розкрив учасникам особливості роботи із програмами ЄС Horizon 2020 і Erasmus +.



Про важливість проведення цього заходу для наших польських партнерів свідчить той факт, що на врученні дипломів про проходження стажування була присутня канцлер WSIiU Аніела Беднарек (Aniela Bednarek), яка водночас є і засновником WSIiU.

Під час стажування польські колеги із українськими поділилися своїм досвідом інтеграції до європейського освітнього середовища. На завершення стажування завідувач кафедри банківських інвестицій Тетяна Майорова подарувала у бібліотеку університету WSIiU свої книги.

Програма стажування передбачала 108 годин (72 години лекційних та практичних занять та 36 годин самостійної роботи). Окрім навчання викладачі університету отримати пропозицію співпраці від польських ВНЗ та в рамках стажування підготували до підписання двосторонню угоду про співробітництво між університетами.

В рамках стажування викладачі мали можливість опублікувати результати своїх досліджень у науковому виданні WSIiU та CEASC «Nowoczesna edukacja: filozofia, innowacja; do?wiadczenie».

Окрім навчання у Польщі, на викладачів чекала насичена культурна програма – відвідали музей історії міста Лодзі, музей кінематографії, торговельно–розважальний комплекс «Мануфактура», терми з мінеральною водою та здійснили оглядову екскурсію головною пішохідною вулицею Лодзі – Петраківській.