Великий крок вперед: КНЕУ впроваджує контролінг!16 Жовтня 2023р.

На минулому тижні на платформі Zoom відбувся захист презентацій міні-груп щодо проєкту впровадження контролінгу в КНЕУ, за участю запрошених експертів, включаючи декана факультету фінансів Богдана СТЕЦЕНКА, завідувача кафедри корпоративних фінансів і контролінгу Олега ТЕРЕЩЕНКА, стейкхолдерів освітньої програми «Фінансовий менеджмент і контролінг», викладачів і аспірантів факультету фінансів.

Чому саме контролінг?

Контролінг – це системний підхід до управління, який базується на зборі та аналізі даних для підтримки стратегічних та оперативних рішень. Ця система допоможе КНЕУ краще розуміти свої потреби та ефективно використовувати свої ресурси.

Під час онлайн-заходу разом зі спікерами та експертами було визначено основні переваги впровадження контролінгу:

•      Збільшена ефективність: Контролінг допомагає університету виявляти слабкі та сильні сторони, щоб оптимізувати ресурси та процеси.
  •    Стратегічне планування: Система контролінгу дозволить КНЕУ більше зосередитися на стратегічних цілях та розвитку університету.
  •    Підвищена якість прийняття рішень: Збільшена доступність даних допоможе керівництву університету приймати обґрунтовані рішення.
  •   Підвищена відкритість та відповідальність: Контролінг  сприятиме більшій відкритості в управлінні та відповідальності за результати.

Під час захисту презентацій міні-груп по проекту впровадження контролінгу в КНЕУ було представлено три команди із здобувачів магістерського рівня вищої освіти, що навчаються на 5 курсі на Освітній програмі «Фінансовий менеджмент і контролінг», кожна з яких продемонструвала свої унікальні підходи та ідеї до розвитку контролінгу в університеті. Жваво обговорювалися питання щодо практичної реалізації запропонованих ідей, можливих викликів та переваг кожного підходу, а також взаємодії ініціатив з існуючими процесами університету. Учасники заходу активно обмінювались думками та досвідом у сфері контролінгу.

Капітани команд Юлія Бульбич, Антон Чермянін і Мирослав Лебедєв разом зі своїми підопічними і ментором заходу професором Наталією БАБЯК зробили неоціненний крок у розвиток контролінгу в КНЕУ, представляючи різні аспекти і підходи до цієї стратегічної ініціативи. Враження та коментарі від учасників та глядачів заходу були дуже позитивні. Запрошені експерти висловили задоволення таким заходом і високо оцінили виступи команд. Заходи, як цей, не лише надають командам можливість поділитися своїми ідеями, але й заохочують діалог і обмін думками між учасниками та важливими зацікавленими сторонами.

Як відзначив Директор департаменту корпоративного контролінгу компанії Лореаль, колишній випускник КНЕУ, експерт заходу і стейкхолдер програми Андрій Стельмащук: «Впровадження системи контролінгу – це важливий крок для університету. Впевнені, що ця система допоможе досягти нових вершин університету у якості навчання та досліджень, а також підвищить ефективність управління. Адже, КНЕУ ім. В.Гетьмана прагне і може бути лідером в галузі вищої освіти, а контролінг допоможе їм це досягти".

Запрошуємо всіх зацікавлених приєднатися до нашого заходу та активно приймати участь у розвитку контролінгу в КНЕУ. Ці інноваційні підходи можуть стати ключовими для подальшого успішного управління університетом.

Ми також анонсуємо подальші заходи і дискусії на цю тему, де можна буде докладніше розглянути імплементацію запропонованих рішень. Слідкуйте за новинами на сторінці кафедри корпоративних фінансів і контролінгу в Інстаграмі та на сайті факультету фінансів  КНЕУ для оновлень та інформації про майбутні події.

Долучайтесь до обговорення, пропонуйте свої ідеї та беріть активну участь у формуванні майбутнього університету разом із нами.

Разом ми зробимо КНЕУ ще сильнішим та конкурентоспроможним!

Владислав Кривець, Аліна Оксак

студенти ФМК-504