Засідання наукового гуртка "Фінансовий та інвестиційний аналітик" (20.10.2023) Тема засідання: «Обговорення фільму «Гра на пониження»20 Жовтня 2023р.

Під час засідання розглядались питання пов'язані з  механізмом функціонування іпотечних цінних паперів, причинами іпотечної кризи,  сутністю такого деривативу як кредитний дефолтний своп.

Студенти знайшли в фільмі сюжети, в яких були  прояви інформаційної асиметрії, яка стала однієї з причин, що сприяли загостренню розгортання негативних подій.

Запропонована студентам методика проведення гуртка передбачала  подвійний перегляд фільму: до пояснення викладачем  теоретичних основ функціонування іпотечних цінних паперів і похідних фінансових інструментів, та після опанування теоретичного матеріалу, вже з розумінням на якому з учасників  "лежить" кредитний ризик при кожній наступній операції.

В такому форматі цікаво спостерігати зміну власного сприйняття фільму за наявності  теоретичного бекграунду. І це мотивує опановувати нові знання, оскільки вони дійсно змінюють нас!

Студенти опанували суть таких понять, як: кредитний ризик, іпотека, іпотечний кредит, іпотечна облігація, CDO, CDS, кредитні рейтинги, інформаційна асиметрія, тощо. Тепер студенти знають:  хто може бути емітентом кредитного дефолтного свопу, що саме він страхує, що таке гра на пониження, тощо.

В підсумку спільного обговорення окрім встановлення мотивів і цілей кожної фінансової установи щодо емісії та придбання іпотечних інструментів, розуміння механізму дії фінансових інструментів, були  виокремлені причини, що призвели до кризи та ореслені наслідки і масштаби кризи.

На початку засідання студенти охарактеризували головних героїв і обрали найбільш влучні нікнейми кожному з них.

Вийшло, в кінцевому підсумку легко про складне!

Керівник гуртка та модератор заходу

к.е.н., доцент Юркевич Оксана Миколаївна