Факультет фінансів

«ОСОБЛИВОСТІ УПРАВЛІННЯ КОРПОРАТИВНИМИ ФІНАНСАМИ У ІТ-СФЕРІ» Практики-стейкхолдери корпфіну активізують учать у навчальному процесі30 Жовтня 2020р.

Сектор інформаційних технологій стрімко розвивається і з кожним днем потребує все більше і більше кваліфікованих фахівців, причому не лише  з ІТ-кваліфікацією.

Як ефективно застосувати знання з корпоративних фінансів у ІТ-сфері студенти ОПП «Корпоративні фінанси» та «Фінансовий менеджмент і контролінг» дізналися 26.10. 2020 р., під час гостьової лекції представників ІТ компаній.

Спікерами виступили Оксана Мініна(FinancePartnerSoftserve) та Марина Євтушенко (CFOITCompany), в минулому випускниці магістерської програми «Фінансовий контролінг» КНЕУ.

Марина Євтушенко зробила екскурс у  розвиток ІТ сектору в Україні та проаналізувала динаміку зростання фахівців у сфері ІТ  у 2011 – 2019 рр. Цікавою для всіх присутніх виявилася інформація про те, що один працівник ІТ індустрії, як порахували експерти ринку, створює додаткові 3 – 4 робочі місця в суміжних галузях. До того ж ІТ сектор вважається бюджетонаповнювачем, адже створює 4 % ВВП України, тобто впливає на ріст частки середнього класу як важливої компоненти стійкого розвитку економіки країни.

 

Інформаційний відео-огляд потенціалу  українського ринку ІТ технологій дав відповідь на питання, чому американцю або європейцю, який володіє ІТ компанією та вирішує для себе проблему розширення власної справи, дуже імпонує Україна як площадка для розвитку бізнесу. Об’єктивне пояснення цьому: адекватна система оподаткування, не перегрітий ринок праці у ІТ-сегменті, компетентність фінансового менеджменту, який здатен трансформувати ІТ-продукт у cash-flow, культурна інтегрованість у Європу. Окреслено і ряд проблем та ризиків ІТ ринку в Україні, чільне місце серед яких займають ризики корупції.

Акценти у доповіді зроблено на специфіці корпоративних фінансів в ІТ, зокрема, на особливостях формування cash-flow, прибутку, витрат у R&Dкомпаніях як Сost-центрів, КРІ.

Традиційні для корпоративних фінансів  центри фінансової відповідальності, в ІТ здебільшого позначаються як окремі команди, проекти, групи.  Фінансовий репортинг робиться як по компанії в цілому, так і у розрізі  згаданих бізнес-одиниць. 

У другій частині бізнес-лекції спікер Мініна Оксана продовжила розповідати слухачам про доходи та витрати, особливості формування бюджетів та ціноутворення в  аутсорсингових ІТ компаніях.

З вуст представників фінансових служб ІТ-компаній нового наповнення набули терміни Finance-Productions– projectbudget; Finance-Operations– studiobudget, R&D-company, Сost-center, Cost-Plusта ValueBased.

І наостанок, топ-10 навичок від бізнес-спікерів, які необхідні сучасним фінансистам:

  • вміти комплексно вирішувати проблеми;
  • мати критичне мисленнята бути креативними;
  • вміти співпрацювати та управляти персоналом;
  • розбиратися у галузях/трендах;
  • вміти управляти емоціями та бути інтелектуально підкованими;
  • правильно та швидко приймати рішення;
  • орієнтуватись у внутрішніх процесах компанії;
  • мати навички ведення переговорів;
  • бути гнучкими в будь-якій ситуації.

В результаті івенту майбутні фахівці з корпоративних фінансів зрозуміли, що еволюція ІТ компаній від однієї бізнес моделі до іншої та розширення сервісу із створення R&D  рішень поступово відкрили їм додаткові можливості застосування знань та практичних навичок управління фінансами для підтримки цифрових технологій.

Разом з тим випускники ОПП «Фінансовий менеджмент і контролінг», які є фундаментально міцною, достатньо мотивованою та амбіційною молоддю із розвинутими soft та hard skills, - зможуть тримати конкуренцію випускникам технічних спеціальностей та реалізувати себе у фінансах ІТ сфери. Їх обізнаність та ґрунтовні знання з корпоративних фінансів стануть їм у нагоді на посаді фінансового партнера (Finance partner) або радника менеджменту ІТ компанії, що сприятиме успішній реалізації ІТ бізнес-проектів, ефективному поєднанню Бек-офісу та Фронт-офісу компанії, оптимізації фінансових бізнес-процесів в ІТ сфері, візуалізації фінансової інформації управління ІТ проектами.