Факультет фінансів

Методична зустріч «Цифрові інструменти для освіти»24 Грудня 2024р.

17 грудня 2024 року викладачі кафедри корпоративних фінансів і контролінгу провели методичну зустріч, присвячену актуальній темі застосування цифрових інструментів у навчальному процесі. До заходу долучились науково-педагогічні працівники з Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Прикарпатського національного університету та Луцького національного технічного університету.

Модератором заходу виступила доцент кафедри корпоративних фінансів і контролінгу Ірина Іванець, в першій частині  свою доповідь представила доцент кафедри Світлана Ушеренко. У своїй презентації спікер детально розглянула можливості використання штучного інтелекту в освіті, продемонструвала популярні вебплатформи для організації навчання та поділилася досвідом застосування Google-інструментів у навчальному процесі.

Учасники вебінару з великим інтересом обговорили актуальні проблеми та перспективи застосування цифрових технологій у вищій освіті. Особливу увагу було приділено можливостям штучного інтелекту та його ролі в процесі навчання. Спікер наголосила, що штучний інтелект не замінить викладача, а стане його потужним "помічником" для підвищення ефективності навчання. Це підтверджується висловлюванням Шеріл Нуссбаум-Бич: «Технології ніколи не замінять викладача, але викладач, який ефективно застосовує технології для розвитку своїх студентів, замінить того, хто ними не володіє».

В другий частині заходу свою доповідь представив доцент кафедри менеджменту Денис Ліфінцев "Цифрова гнучкість у формуванні крос-культурної компетентності" висвітлив основні аспекти важливості формування CQ (культурного інтелекту) сучасного професіонала та підходів до формування таких навичок в рамках курсу Крос-культурний менеджмент. Зокрема, обговорили  застосування діджитал-інструментарію, який є більш поширеним у інших регіонах світу і готовність українських студентів до цифрової адаптації у крос-культурному бізнес-середовищі.

Учасники дійшли висновку, що в сучасному інформаційному суспільстві використання цифрових інструментів у навчальному процесі є невід’ємною частиною формування компетентностей здобувачів вищої освіти. Систематизована інформація про застосування штучного інтелекту та інших цифрових інструментів, яка представлені в презентаціях, стане цінним ресурсом для викладачів, які прагнуть вдосконалити свої методичні підходи.