Факультет фінансів

Семінар “Модернізація сектору публічних фінансів в Україні: виклики, можливості та обмеження фіскальної децентралізації” 11-14 квітня 2016 року20 Квітня 2016р.

У квітні 2016 року у ДВНЗ “КНЕУ ім. В. Гетьмана” було проведено Перший міжнародний семінар “Модернізація сектору публічних фінансів в Україні: виклики, можливості та обмеження фіскальної децентралізації”. Даний захід було організовано кафедрою фінансів, Радою молодих вчених ДВНЗ ”КНЕУ ім. В. Гетьмана”, Університетом м. Бремен (Німеччина), Німецьким університетом управлінських наук м. Шпеєр (Німеччина) за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні.

Вже в перший день семінару учасники та гості мали можливість ознайомитися з історією міста Київ, пройтися його центральними вулицями та під час спільної вечері обговорити очікування від запланованого заходу.

На фото зліва направо: проф., др. А. Кнорр (Німецький університет управлінських наук м. Шпеєр, Нммеччина), проф., др. А. Хайнеманн (Університет м. Бремен, Німеччина), доценти, к.е.н. Г. Котіна, М. Степура, д.е.н., проф. кафедри фінансів А. Буряченко (ДВНЗ “КНЕУ ім. В. Гетьмана”)

 

Перший робочий день семінару розпочався з вступних слів завідувача кафедри фінансів, д.е.н., професора кафедри фінансів В. Федосова, декана фінансово-економічного факультету ДВНЗ “КНЕУ ім. В. Гетьмана”, проф., к.е.н. В. Хлівного, директора Департаменту ІІІ: регіональний розвиток та фінансова політика Інституту праці та економіки Університету м. Бремен (Німеччина) А. Хайнеманна, завідувача кафедри політекономії, економічної та транспортної політики Університету м. Шпеєр (Німеччина) А. Кнорра, представника Фонду Конрада Аденауера в Україні пана М. Юнгінгера. У своїх доповідях виступаючі наголошували на важливості проведення подібних заходів, які сприятимуть подальшому поглибленню дружніх стосунків між науковцями двох країн та міжнародної співпраці загалом.

 

На фото д.е.н., професор, завідувач кафедри фінансів ДВНЗ “КНЕУ ім. В. Гетьмана” В. Федосов виголошує вітальне слово учасникам семінару

 

Під час першого виступу проф., д-ра А. Хайнеманна (“Кооперативна модель федералізму та реформа фіскального федералізму в Німеччині: уроки для системи з фіскальною децентралізацією”) присутні отримали вичерпну інформацію стосовно особливостей побудови, проблем та перспективних напрямків реформування моделі фіскального федералізму в Німеччині.

На фото проф., д-р А. Хайнеманн (Університет м. Бремен, Німеччина) розповідає учасникам семінару про особливості функціонування моделі фіскального федералізму в Німеччині

В ході наступних виступів к.е.н., доцента Л. Гладченко (“Публічні фінанси на шляху до громадянського суспільства”), д.е.н., професора О. Тимченко (“Альтернативні ідеї щодо реформування податкової системи України”), к.е.н., доцентів кафедри фінансів ДВНЗ “КНЕУ ім. В. Гетьмана” Г Котіна та М. Степура (“Система фінансового вирівнювання в умовах реформування міжбюджетних відносин”) гості та присутні мали можливість ознайомитись з особливостями та основними проблемами публічних фінансів в Україні.

Другий день семінару дав можливість учасникам семінару послухати доповіді про державно-приватне партнерство в Німеччині, Франції та Україні (проф., др. А. Кнорр, Німецький університет управлінських наук м. Шпеєр, Німеччина та старший викладач кафедри фінансів ДВНЗ “КНЕУ ім. В. Гетьмана” Н. Алексєєва), роль національного багатства у фінансовому розвитку України (д.е.н., проф. І. Бобух), можливі шляхи оптимізації видатків бюджету (д.е.н., проф. Т. Паєнтко ), наслідки попередніх податкових реформ в Україні (к.е.н., доцент Ю. Сибірянська) та особливості використання фінансового потенціалу місцевого самоврядування в Україні (д.е.н., проф. А. Буряченко).

Учасники заходу отримали багато корисної та цінної інформації, мали можливість обмінятися досвідом з німецькими колегами та домовилися продовжити серію подібних семінарів.

  

На фото учасники семінару під час його завершення

 

Завдяки даному заходу вдалося домовитись про поглиблення співпраці з Університетом м. Бремен та дати початок майбутнім проектам з Німецьким університетом управлінських наук м. Шпеєр.

 

До нових зустрічей!