Факультет фінансів

Страховий клуб КНЕУ

 Науково-практичний студентський страховий клуб КНЕУ  створений  в 2005 році за ініціативою завідувача кафедри страхування, д.е.н.,  професора Семена Степановича Осадця. Викладачі кафедри страхування, студенти члени клубу мають змогу на засіданнях  отримувати практичні знання  завдяки безпосереднього спілкування з представниками страхового бізнесу.

Секція академічної мобільності, туризму, подорожей Страхового клубу КНЕУ(спітовариства студентів, викладачів, випускників КНЕУ, практиків страхування, підприємців, бізнесменів) представляє нашого партнера національну систему №1"Bookit" бронювання житла в Україні, Криму, Грузії, та ін. (http://bookit.kneu.edu.ua/). Разом із Страховою групою "ПЗУ Україна" (https://shop.pzu.com.ua/) що страхує подорожуючих, сервіс бронювання має самий широкий вибір бронювання житла, отеля, санаторія в Україні. Користуйтесь, пишіть відгуки, отримуйте знижки. Приємного відпочинку та подорожі!

В 2010 році   завідувач кафедри страхування, д.е.н., професор Гаманкова Ольга Олексіївна  створила усі необхідні та можливі умови для активізації діяльності клубу. Таким чином, до активу клубу були залучені 20 студентів, а  студентку 3 курса ФЕФ Таїсію Осауленко було обрано президентом, а студента 4 курсу ФУПтаМ Кирила Кравченко - віце-президентом клубу.

Місія клуба це створення усіх можливих умов щодо повнокровного гармонійного  цікавого студентського життя завдяки поєднання двох культур: найкращих методологій світових і вітчизняних страхових традицій, практик ризик-менеджменту   з відкриттям та впровадженням науково-практичних інновацій.

Детальніше про клуб »

Діяльність клубу має дві основні форми: шість постійно діючих секцій та   організаційні проекти.

Науково-дослідницька секція проводить наукові семінари, готує до участі студентів в олімпіадах та конференціях по страхуванню в якості доповідачів та авторів наукових статей.

Освітня секція проводить навчання на факультативних курсах страхування іншого ніж страхування життя  Надії Олексюк та по страхуванню життя Лукача Ковача.

Секція страхової практики проводить щомісячні засідання з залученням представників страхового бізнесу.

Соціально-культурна секція веде віртуальні представництва клубу на сайтах, в блогах і соціальних мережах. Крім того,  в секції працють літературний салон "З творчистю по життю" (щомісячні засідання) та театрально-музична студія, в якій дають концерти з нагоди святкових подій - день закоханих, 8 березня та ін.  

 Спортивна  секція провдоить  змагання між студентами та страховиками  з таких видів спорту як футбол, маленький теніс,бадмінтон, армреслінг, шахи. 

Секція міжнародного обміну і стажування організовує обмін студентів  з закордоними університетами, відправляє студентів на професійне стажування до страхових компаній.

16 квітня 2011року  було реалізовано просвітницький  проект « Мастер-клас з брендінгу» доктора  Хьюберта Рамперсада.

Що річно проводиться міжфакультетський турнір серії інтелектуальних  ігор  «Що?Де? Коли? в сфері страхування, ризик-менеджменту, та культури.Фінальна гра "Фінансова сова 2011" буде проведена 16.12.11. в кафе гуртожитку №1. 

Представництво  в соціальній мережі вконтакте має як безпосередьно клуб  (http://vkontakte.ru/club17852970). так і його секції підрозділи та проекти:

  • Факультативні курси фінансового консультанта: http://vkontakte.ru/id35962539#/club24011446
  • Літературний салон «З творчістю по життю», голова салону Віталій Костенко, поет, 4курс ФЕФ:http://vkontakte.ru/id35962539#/club24396537
  • Шаховий клуб КНЕУ, голова Наталія Гончаренко, об’єднує студентів, аспірантів, викладачів та практиків бізнесу, проводяться індивідуальні щорічні турніри по бліц та швидким шахам «Київська весна»:http://vkontakte.ru/id35962539#/club20657931
  • Клуб міжнародних стажувань проводить міжнародні стажування по університетах та фінансово-страхових установах світу, та прийом делегацій в Україні та СНД: В літку 2011 році два активисти клубу віце-президент Кирилл Кравченко та Євген Закревський мали 6 тижнів стажування в Китайській народний республіці http://vkontakte.ru/id28468743#/club25880450

Активісти клубу  28.10.11. прийняли участь у змаганнях організованих  Центром Бізнес-стратегій «Перспектива»,кафедрою страхування при підтримці Навчально-практичного центру страхового бізнесу - Управлінських поєдинках «Шлях до перемоги», зокрема Олексій Пономаренко посів третє місце.
Перші три місця заняли:
1 місце - Козуб Артем, 4 курс 1 група ФЕФ.
2 місце –Поддерьогіна Ілона 4курс 2група.
3 місце - Пономаренко Олексій, 4 курс, 10 група і Поліщук Олександр, 4 курс ФЕФ.
Студенти 4 курсу ФЕФ провели низку наукових досліджень, результатом яких, став 6.12.11.  науковий семінар «вдосконалення системи соціального страхування»  та публікація 6 статей.
Студенти 4 курсу ФЕФ: Милащенко Ю., Чернигевич О., Рогулін І., Герасімова А., Медведева А. Ярош С., Літвінцев Р., Кравченко Г., Якимчук А.,Овсієнок А., Здоренко А., Брунько П., Кравченко А.,Шестпалов Є, Пономаренко О. Ковтуненко Г., Якименко О., Прима О., Обертан Д., Полякова К., Годімчук Є, Таранець К. Купрішвілі А. провели дослідження та виступили з ґрунтовними і змістовними доповідями.
На інтернет-порталі з управління якістю у розділі фінанси і страхування були опубліковані наступні статті (з статями можна ознайомитися клікнувши на назву):
Геронтологічні та демографічні фактори впливу на систему соціального страхування України 
Ганна Кравченко 
  Система соціального страхування в мусульманських країнах.
Ольга Чернигевич
  Системи соціального страхування в Польщі та Румунії
Іван Рогулін
  Система соціального страхування в країнах БРІК
Анжеліка Медведева
  Психологічні проблеми відновлення в житті людини при втраті близьких, рідних.
Ганна Кравченко
  Товариства взаємного страхування (ТВС).
Вероніка Здоренко
Причини тіньової економіки України.
Роман Літвінцев


16.12.11. Відбулося святкування з нагоди 6 річчя клубу.
Розпочалося святкування турнірами з арм-реслінгу і бліц-шахів. Як того року в арм-реслінговому турнірі переміг Олексій Пономаренко 10гр.4курс ФЕФ. В шаховому турнірі перемгла студентка Наталія Гончарова.
Активісти клубу і переможці турнірів Таїсія Осауленко президент клубу, Кирилло Кравченко віце-президент, Олександр Чех завідуючи спортивною секцією клубу,Віталій Костенко поет та керівник літерного салону «З творчістю по життю», Олексій Пономаренко були нагороджені грамотам та призами від профкому студентів і аспірантів КНЕУ.
Від страхового ринку з 6 річчям клубу привітали Євген Величко  фахівець відділу перестрахування СК"Іллічівська" подарунками, та Лукач Ковач з супругою, піснями під акордеон з гітарою.
У фінальний інтелектуальній грі Брейн-рингу Що?Де? Коли? У сфері страхування, ризик-менеджменту і культури «Фінансова сова 2011» приймали участь три команди «Дрімтім» ФІСІТ – 3 місце, «Еталон» ФЕФ 2 місце і «Чемпіон»  збірна клубу ФЕФ, ФУПтаМ та МЕІМ – 1 місце. У складі переможця вітаємо студентів Таїсію Осауленко ФЕФ, Кирила Кравченко ФУПтаМ,Ганну Зінченко МЕІМ.

В першій половині 2012 року в клубі відбулося наступне:

Театрально-музична студія (надалі ТМС), група «Red room»  дала концерти авторської музики на святковій вечері до Міжнародного  жіночого дня 8 березня  в профілакторії та  10, 17, 24 25 березня  в Маріїнському парку  в Картинній галереї «Гамма».
  Засідання клубу. 28.02.12.  13-15 у 801ауд. відбулась зустріч з фінансовою, андеррайтинговою практикою (директор департаменту ЗАТ «НФСК Добробут» Цибуляк Р.В.). Засідання на тему : «Андерайтинг як ключовий процес у страховому, перестрахувальному бізнесі.
Науково-дослідницька діяльність.  В 201ауд. - 13.03.12.  та  у 801 ауд. – 14.03.12.   пройшов міжнародний науковий семінар «Управління якістю страхових перестрахувальних послуг в умовах глобалізації: теорія, методологія і практика».  Особливо сподобався виступ вченого-практика менеджменту якості і страхування, доцента кафедри страхування КНЕУ ім.. В.Гетьмана, директора Центр Бізнес-стратегій «Перспектива» Віталія Ігоревича Нечіпоренко. Найбільш змістовні доповіді були відмічені пам’ятними книгами зі страхової та управлінсько-якісної тематики. Було заслухано 35 доповідей та опубліковано на фаховому порталі з управління якості  www.klubok.net  в розділі «фінанси і страхування»  13 статей на українській, російській мовах.

Вісник Страхового Клубу КНЕУ
№6 від 10.10.12.
Новини: Група студентів активістів клубу,  музикантів  прийняли участь в благодійницький акції САР спочатку 11.04.12. дали концерт на яр марці , а потім 06.06.12 відвідали і дали концерт в дитячому будинку інтернаті у м. Городня, Чернігівської області.
   Анонси:
Засідання клубу. 24.10.12.  13-15 у 801ауд. відбудеться зустріч з андерайтинговою страховою практикою (Ігор Жижара, старший андерайтер, ПАТ «Страхова компанія «Uniqa» ). Засідання на тему : «Андерайтинг у страховому, перестрахувальному бізнесі: необхідність, доцільність, особливості в певних видах страхування.
Засідання клубу. 14.11.12. 13-15 у 801ауд. Відбудеться зустріч практиком, тренером-фахівцем з мистецтва страхування життя Лукачем Ковачем. Передбачається дискусія на тему: страхування життя:поточні проблеми та перспективи розвитку в Україні.
Науково-дослідницька діяльність.  В 801ауд. - 05.12.12.  відбудеться третій науковий семінар: управління корпоративною соціальною  відповідальністю страхового бізнесу як концепція забезпечення усталеного розвитку  економіки,  суспільства та  гармонізації відносин усіх зацікавлених сторін; Всього передбачено 30 тем, для резервування теми потрібно буде прислати заявку  на участь в семінарі на е-мейл: veretnov@kneu.edu.ua
Студенти 3,4 курсу поспішіть  с вибором теми та її резервуванням до 10.11.12. затвердженням плану, вимог щодо наукової статі  і обговорення літератури у наукового керівника ст.викл. Веретнова Володимира Івановича, є можливість не тільки зробити дослідження та підготувати доповідь, але написати і опублікувати на фаховому сайті,  в розділі фінанси і страхування наукову статтю українською, російською,  англійською, німецькою.
  Подробиці в інформаційному листі третього наукового семінару тут: http://riskm.blox.ua/html/1310721,262146,21.html?41670  у контакті: http://vk.com/club1785297024 жовтня 2012 р.  о 13-15 у приміщенні Навчально-практичного центру страхового бізнесу КНЕУ (бібліотечний корпус КНЕУ, 8 поверх, ауд.801) відбулося засідання Науково-практичного страхового клубу КНЕУ, присвячене темі « особливості андерайтингу  у різних видах  страхування, у перестрахуванні».
Про  особливості андерайтингу у сфері авто страхування  медичного страхування, страхування від нещасних випадків розповів  гість клубу директор з андерайтингу Страхової компанії  «UNIQA»  Ігор Жижара. 
14 листопада 2012 р.  о 13-15 у приміщенні Навчально-практичного центру страхового бізнесу КНЕУ (бібліотечний корпус КНЕУ, 8 поверх, ауд.801) відбулося засідання Науково-практичного страхового клубу КНЕУ, присвячене темі «роль страхових посередників на страховому ринку України» .

Програма засідання:
13-15-14-45
1.Про  протиріччя сучасних страхових відносин і засобів їх вирішення в Україні, розповів генеральний директор групи компаній Страховий брокер  «Дідал»  Ібрагім Габудлін.

Зокрема, гість зробив цікаву та змістовну доповідь про історію виникнення страхового посередництва в Україні та його сучасний стан  по різних видах страхування, а також презентував поточні здобутки своєї компанії.
Замітка про наше засідання в новинах на сайті страхового брокеру «Дідал» -
http://info.dedal.ua/news/ournews/45471

Відбувся ІII  студентський науковий семінар
зі страхування

4 грудня 2012 р. Страховий клуб кафедри страхування КНЕУ провів ІІІ  студентській науковий семінар з проблем управління корпоративною соціальною відповідальністю страхового бізнесу. В семінарі взяло участь 34 студента, з  них 14 осіб - в якості доповідачів, 11 осіб - в якості авторів наукових статей.
В числі активістів  – студенти  ІУ курсу фінансово-економічного факультету КНЕУ:
1. Говядинська Надія;
2. Карпяк Уляна;
3. Панасюк Ольга;
4.  Мартиновець Світлана;
5.  Медведський Іван;
6.  Мелашевіч Жанна;
7.  Мостіпан Катерина ;
8.  Саркісян Маріне;
9.  Сохань Андрій;
10. Старінець Інна;
11. Тараєв Олександр;
12. Таранушенко Юлія;
13. Темніков Олександр;
14. Шкіра Денис.
Семінар відкрив керівник Страхового клубу, ст. викладач кафедри страхування Веретнов В.І.
          З цікавою доповіддю, присвяченою проблемам управління  корпоративною соціальною відповідальностю страхового бізнесу перед учасниками семінару виступила Генеральний директор Української федерації убезпечення Трет”якова Г.М. 

Учасники  семінару - автори оригінальних і цікавих наукових статей (http://www.klubok.net/category4.html, http://info.dedal.ua/news/ournews/45617/) за активну участь в науково-дослідній роботі студентів КНЕУ отримали подяки від Наукового студентського товариства КНЕУ, книги від імені клубу з побажаннями подальших успіхів у навчальній та науковій діяльності.

Наступним головою нашого клубу з 2013 навчального року став студент ФЕФ Борис Оленюк. Свого часу він займався страхуванням життя у складі  фінансового холдінгу "ОВБ фінанс".  За правління нового голови, зберіглися усі напрями що були, науково-дослідницький та практики страхування. Разом з тим набули подальшого розвитку  літературно-музичний салон, допомога дітдомам концерти  та подарунки іграшок, речей солодощів,  і особливо спортивний напрям турніри с шахів, маленького тенісу, бадмінтону, змагання з плавання с залученням спонсорів  спортлайф і мережа перукарень. 

Останнім головою клубу з 2015 навчального року було обрано  студента 4 курсу ФЕФ Артема Свиженко. За його правління вдалося активізувати міжнародні зв"язки зі студентами іноземних уніерситетів, зокрема Краківського економічного уніерситету та вищої школи страхування.

 

Остання редакція: 17.05.16