Пропозиції Асоціації українських банків до очікуваних рішень Монетарного комітету НБУ12 Вересня 2023р.

Національний банк України майже щомісячно проводить засідання Монетарного комітету з питань монетарної політики. Правління НБУ приймає відповідні рішення з подання Монетарного комітету. Асоціація українських банків виступила з ініціативою за 5-10 днів до засідання Монетарного комітету проводити дискусії з банкірами щодо очікувань і впливу прогнозованих рішень Комітету на банківський сектор. На дискусійний майданчик будуть запрошуватись і незалежні експерти.

Перша дискусія банкірів відбулася 12.09.2023. До започаткованої ініціативи долучилися і представники кафедри банківської справи та страхування. Активну участь у роботі засідання взяв професор кафедри, д.е.н., Станіслав Михайлович Аржевітін.

На думку банкірів такі дискусійні круглі столи і особливо відповідні очікування банків будуть доречними у прийнятті рішень Монетарного комітету НБУ в тому числі щодо облікової ставки, операційного дизайну, валютних ризиків, розширення кредитування тощо.

Відеозапис засідання доступний за посиланням.