Відбулася відкрита лекція для студентів 1 курсу14 Листопада 2023р.

📌14.11.2023 р. на кафедрі банківської справи та страхування для здобувачів 1 курсу,
спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок»
ОПП «Управління фінансовим бізнесом»
ОПП «Банківський бізнес» 📚 в рамках навчальної дисципліни «ВСТУП ДО ФІНАНСОВОГО БІЗНЕСУ»
за ініціативи д.е.н., професора, Гаранта ОПП «Управління фінансовим бізнесом» ІВАСІВА Ігорf Богдановича була проведена відкрита гостьова лекція на тему: «Етика фінансового посередництва у відносинах зі споживачами фінансових послуг».
📍Гостьовий лектор: Анна МУРІНА, аспірантка кафедри банківської справи та страхування.
📌Учасниками гостьової лекції були: здобувачі ОПП ФІ 101, ББ 101 та викладачі кафедри.
📍Викладений матеріал лекції охопив основні терміни і визначення, приклади етичних дилем фінансового посередництва, які включали питання реклами, інформацію про умови кредитування, причини іпотечної кризи США і реакції на неї, зокрема, вимог відповідального кредитування, розповсюдження персональних даних споживачів, обмеження конкуренції та доступ до альтернативних продуктів.
📍У більшості наведених прикладів дилеми після широкого обговорення на академічному, галузевому і політичному рівнях були врегульовані на законодавчому рівні зміни на користь інтересів споживачів фінансових послуг.
📍Україна рухається за трендом законодавчих європейських змін з певним відставанням.
Законодавство з нормами захисту споживачів-позичальників зʼявилося лише в 2016 році, а мандат регулятора захисту споживачів фінансових послуг? закріплений за НБУ? зʼявився лише у липні 2020 року.
📍На жаль, в Україні, як і в інших країнах, неспроможність учасників ринку втриматися від зловживань інтересами споживачів стає причиною державного регулювання в сфері захисту споживачів фінансових послуг.
Наведений міжнародний досвід ілюструє, що в ситуаціях, коли бізнес не дотримується етики у ведені бізнесу і спричиняє шкоду суспільству, то держава, яка має за мету добробут громадян, втручається змінюючи або припиняючи такий бізнес.
Щиро дякуємо нашому гостьовому лектору АННІ МУРІНІЙ за цікаву та інформативну лекцію!Такі лекції з використанням реальних кейсів сприяють кращому сприйняттю матеріалу та забезпечують більш глибоке розуміння обраної спеціальності!
📍Лекція завершилася, а спогади залишаться надовго💐